Dla kogo jakie stanowiska po zmianach w służbie cywilnej

Od jutra zacznie obowiązywać budząca liczne kontrowersje ustawa z 30 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o służbie cywilnej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 34). Celem tej nowelizacji jest przede wszystkim wprowadzenie nowych zasad obsadzania, zatrudniania i wynagradzania osób zajmujących wyższe stanowiska w służbie cywilnej. Z założenia rozwiązania te mają zapewnić elastyczny i mniej sformalizowany nabór, z uwagi na znaczenie i zakres zadań wykonywanych na wyższych stanowiskach w służbie cywilnej oraz potrzebę zapewnienia sprawnego funkcjonowania tej grupy osób realizującej działania rządu.

Dla kogo jakie stanowiska po zmianach

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Dla kogo jakie stanowiska po zmianach

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Vesemir(2016-01-22 13:39) Zgłoś naruszenie 122

  Dobra zmiana ! Przecież jest oczywistym, że Służba Cywilna ma się stać kopalnią synekur dla zasłużonych działaczy - przede wszystkim z młodzieżówki partyjnej. Życzę więc wam Obywatele dużo zdrowia i szczęścia, może nawet uda wam się trafić na kogoś rozsądnego. Bo jeżeli się łudziliście, że to poprawi działanie aparatu państwowego, to albo jesteście strasznie naiwni, albo bezdennie głupi. W sumie nie wiem co gorsze.

  Odpowiedz
 • mm(2016-01-22 19:59) Zgłoś naruszenie 30

  szeregowy urzędnik w sc, by zarobić swoje 22000 brutto zł/msc (z wysługą lat!) musi mieć wykształcenie wyższe o odpowiednim kierunku i doświadczenie liczone w latach. jego dyrektor będzie mógł mieć tylko maturę. nawet nie ma się z czego śmiać, współczuję petentom w urzędach państwowych. miała być dobra zmiana, a brzmi jak ponury żart.

  Odpowiedz
 • Hryzogon(2016-01-22 16:47) Zgłoś naruszenie 23

  Zgadzam się, że to zwłaszcza pod młodzieżówkę partyjną jest robione. Jednakże daleki jestem od pesymizmu, jasne że na bank są jacyś karierowicze i lizusy, ale jest też sporo osób gotowych do poświęceń dla dobra kraju i takie nowe otwarcie to szansa dla państwa Polskiego. Bo te rodzinne koligacje byłych komunistów, a teraz nowoczesnopopslsldowiskich pociotków to największe zło, które dobrem trzeba zwyciężyć. Pisowej młodzieżówce nie ma co zazdrościć, bo i tak ewentualną kasę zrobią tylko członkowie zarządu spółek państwowych, a reszta będzie miała mnóstwo stresu i roboty za marną kasę. Ważne żeby korupcji pilnowali i nie przeginali z nepotyzmem. Prawdziwą kasę i tak robi się w biznesie, politycy i urzędasy to tylko pionki.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!