« Powrót do artykułu

„Wielkie wietrzenie magazynów” w służbie cywilnej. To koniec ustawianych konkursów?

Fachowa i apolityczna służba cywilna? Nigdy taka nie była. Każdy kolejny rząd obsadzał stanowiska swoimi ludźmi. I robił wszystko, by obejść prawo.

Urzędnicy

żródło: ShutterStock

Opozycja okrzyknęła nowelę o służbie cywilnej kolejnym przykładem łamania zasad demokracji przez partię Jarosława Kaczyńskiego i zawłaszczania przez nią państwa

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • T1000(2016-01-24 00:37) Zgłoś naruszenie 85

  "To naturalne, że jeśli przychodzę do resortu, to muszę mieć wpływ na dobór ludzi" Bzdura, to nie jest naturalne, bo resort to nie jest prywatny folwark. To dobro publiczne, a zatem polityk powinien zajmować się realizacją programu, bo do tego został powołany a nie kadrami. Ale ta władza dąży do dyktatury, więc zawłaszcza coraz więcej i więcej. Ta ustawa zostanie uwalona przez Trybunał Konstytucyjny, a PiS uwali społeczeństwo razem z Unią Europejską.

  Odpowiedz
 • as(2016-01-24 08:48) Zgłoś naruszenie 61

  Z dnia na dzien zatrudniani , zdnia na dzien zwalniani kto bedzie tak chcial pracowac?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • m(2016-01-24 21:07) Zgłoś naruszenie 22

  Bardzo dobrze koniec z fikcją ustawianych konkursów

  Odpowiedz
 • Jago(2016-06-10 12:14) Zgłoś naruszenie 10

  Teraz napewno przyjmowanie stanowisk nie będzie ustawiane ;] pupilki bedą awansować, a ludzie z zewnątrz nie będą mieli szans na zatrudnienie. Kolesiostwo poziom hard.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!