Nagrywanie rozmów i kontrolowanie komputera: 5 przypadków, kiedy pracodawca może śledzić pracownika

Coraz częściej pracownicy wykonują swoje obowiązki poza siedzibą firmy korzystając ze służbowych sprzętów. Ze strony pracodawców rodzi to chęć ścisłej kontroli. Zobacz, na co pracodawca może sobie pozwolić.

praca, komputer

żródło: ShutterStock

W przypadku przeglądania skrzynki e-mailowej pracodawca może uznać, że cała korespondencja wpływająca na służbową skrzynkę jest korespondencją służbową. I aby rzeczywiście to sprawdzić, jedynym rozwiązaniem jest czytanie całej poczty. U niektórych pracodawców konieczne może być nawet sprawdzanie, czy w listach sprawiających wrażenie prywatnych wiadomości pracownik nie ukrywa informacji, które mogą mieć charakter tajemnicy przedsiębiorstwa.

Źródło: GIODO

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Inspektor Pracy(2015-12-28 12:09) Zgłoś naruszenie 52

  Czy uwierzycie Państwo,że w POlsce istnieje oficjalne Niewolnictwo i to zalegalizowane prawnie ! -----tak ,tak art 151ze znaczkiem5 KP. I co RPO na to po mojej u Niego interwencji ? ,otóż wierzy że takie numery jak Jego urzędników zapewnia MPi POS (PO) ,że te -bezpłatne dyżury domowe )-- moga się zdarzać wyjątkowo. Taką interpretacją Ministral postawił się w roli Ustawodawcy !! --hahaha - czy to wynika z brzmienia przepisu?,,,,nie ,,, więc pracodawcy mają to co pisze MPiPS w dupiiiie i korzystają co niemiara, A co robi RPO ? -Nic -dale udaje że deszcz pada --niewolnictwo więc wprowadzono w POlsce tylnymi drzwiami i rozgościło się totalnie i wszechobecnej co widzimy szczególnie przy kolejnych świętach. RPO -przestań być nieudacznikiem. Ludzie potrzebują uczciwego "Trybuna" a nie lawiranta.

  Odpowiedz
 • Alex(2015-12-26 11:23) Zgłoś naruszenie 40

  W wersji mobilnej ciemnopopielaty tekst na czarnym tle Świetnie się czyta.

  Odpowiedz
 • gośc(2015-12-29 09:25) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież inwigilacja była cały czas. Jak napisałam na facebooku coś co nie podobało się włascicielowi - wyrzucał od razu

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!