« Powrót do artykułu

Fałszywe zwolnienia lekarskie uderzają firmy po kieszeni. Jak skontrolować chorego pracownika?

Odczuwają to szczególnie na wstępnym etapie choroby pracownika, gdy wynagrodzenie z tego tytułu wypłacają z własnych środków. Pracodawcy chcą walczyć z podrobionymi L-4, ale nie wiedzą jak.

Zwolnienie lekarskie

żródło: ShutterStock

Warto zwrócić uwagę na specjalizację lekarza wydającego zwolnienie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • I(2015-11-12 20:17) Zgłoś naruszenie 10

  TAK BO NAAPRAWDĘ CHORY KTORY NIE JEST PEWIEN POMIMO UMOWY O PRACĘ NP NA 5 LAT DRZE ZWOLNIENIE KTÓRE DOSTAŁ OD SPECJALISTY UCCIEKA ZE ZŁAMANYM SRODSTOPIEM PRZED ZAŁOZENIEM GIPSU ,I BIERZE NAJWYZEJ 5 DNI ,CO MA POTRĄCONE 80PROC ,NAJEPEJ WZIĄSC POŁ ROKU ,WTEDY PRACOWNIK ZYSKA ,A FIRMA STRACI NO ALE PO DOSWIADCZENIU PRZEKONALAM SIE ZE LEPIEJ POJSC NA ZWOLNIENIE NIZ URLOP ,BO NIE ZAWSZE SIE UDA WZIĄSC URLOP ,PŁATNY ,I BEZPŁATNY ,BO WTEDY FIRMA MOZE ZWOLNIC TAKIEGO PRACOWNIKA DYSCCYPLINARNIE CO LEPSZE? DLA FIRMY I KIEROWNIKA OBIEKTU?

  Odpowiedz
 • Najprawdziwszy Polak(2015-11-12 20:45) Zgłoś naruszenie 00

  Zakazać ludziom chorować i po kłopocie,jak już życ w debilnym państwie to trzeba iść na całość,a co?

  Odpowiedz
 • Laser77(2015-11-12 21:03) Zgłoś naruszenie 00

  Pracodawca odprowadza składkę chorobowe do ZUSu, a jak pracownik zachoruje krucej niz miesiac to i tak pracodawca wypłaca wynagrodzenie. To po jakie licho jest ten ZUS.

  Odpowiedz
 • Hall(2015-11-12 22:19) Zgłoś naruszenie 00

  U mnie jest tak, że jeśli zachowujesz to premia leci w dół... Wiec ludzie nie biorą zwolnień mimo że na prawdę chorują;/

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!