« Powrót do artykułu

Fikcyjna ocena najlepszych urzędników. Wszyscy dostaną najwyższe noty?

Eksperci są zgodni. Zmiany dotyczące weryfikacji pracy członków służby cywilnej są niewystarczające. Podkreślają też, że wystawiane noty powinny przekładać się na awanse i szkolenia.

 • Fikcyjna ocena najlepszych urzędników. Wszyszcy dostaną najwyższe noty?
 • Zmiany w weryfikacji
statystyki

Komentarze (5)

 • sn(2015-08-26 08:19) Zgłoś naruszenie 00

  Przy takim stanie prawa pisze się oceny , aby były, najlepiej pozytywne, aby nie było kłopotu.
  Wyjdzie z nich,że jest b.dobrze, a my pytamy dlaczego jest tak źle, a widać to po jakości ustaw,rozporządzeń,decyzji itp. dotyczących nas .Do tych przepisów potrzeba dodawać jakieś interpretacje przez niższy organ ,często zmieniające sens ustawy lub mających nadinterpretację,galimatias totalny>prawo podatkowe !!! .Takie mamy Państwo Prawa . Cierpi na tym zwykły Kowalski.

  Odpowiedz
 • w(2015-08-26 08:44) Zgłoś naruszenie 00

  do sn
  Pozwolę się nie zgodzić z tą opinią.
  1. Przełożeni oceniają swoich pracowników i zazwyczaj nie obchodzi ich "opinia" zwłaszcza opinia publiczna - po prostu traktują to jako jeszcze jeden oboiązek.
  2. W sytuacji kiedy za oceną nie "idą" jakiekolwiek nagrody, awanse, itp. (poza ocenami dla urzędników mianowanych) nie ma co się dziwić, że ocenia się ponad normę każdego - jakoś trzeba tym ludziom wynagrodzić zamrożenie płac przez ostatnie co najmniej 6 lat...
  3. Ocena dokonywana jest przez bezpośredniego przełożonego - i przede wszystkim ma motywować do dalszej pracy - dla wiadomości ogólnej - straszenie kogoś to moim skromnym zdaniem kiepski motywator...
  4. Jakoś nikt nie wspomniał jaka jest różnica w ocenach korpusu służby cywilnej pomiędzy osobami będącymi członkami służby cywilnej, a urzędnikami mianowanymi (ci są oceniani niemal zawsze na poziomie oczekiwań, podczas gdy inni niemal zawsze powyżej) - a różnica jest znaczna i wynika z obowiązku podniesienia pensji najlepiej ocenianym urzędnikom (i dlatego nikt nie wykracza ponad średnią). Pozdrawiam i życzę mniej jadu w komentarzach (niszczy wątrobę)

  Odpowiedz
 • Zojka(2015-08-26 12:21) Zgłoś naruszenie 00

  Największym problemem ocen jest ich nieporównywalność wynikająca z braku zdefiniowania "oczekiwań". Każdy przełożony ma inne i dobry pracownik przez jednego szefa będzie oceniony na znacznie powyżej oczekiwań a u innego z trudnością na poziomie oczekiwań. Szefowie nie potrafią określić konkretnie swoich oczekiwań a później łatwo być poprostu niezadowolonym. Inną sprawą jest częste założenie że urzędników sc nie ocenia się wyżej ze wzgledu na "zagrożenie" koniecznością podniesienia dodatku. I tak oceny są nieadekwatnym do rzeczywistości formalnym obowiązkiem.

  Odpowiedz
 • skarbona(2015-08-26 13:00) Zgłoś naruszenie 00

  "Badania dowodzą, że pracownika motywuje atmosfera w pracy, możliwość rozwoju i wynagrodzenie. Nie ma nic gorszego niż mówienie pracownikowi, że do końca życia będzie pracował na tym stanowisku. – W urzędach tak jest – dodaje."
  "na tym stanowisku" i z tą samą płacą!!!
  To wszystko w tym temacie...

  Odpowiedz
 • T1000(2015-08-26 16:54) Zgłoś naruszenie 00

  Służba cywilna to fikcja. Płacą grosze, najlepsi odchodzą do sektora prywatnego, wszędzie układy i układziki.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!