« Powrót do artykułu

Urzędnicy będą pracować na akord. To pomysł prawnie dopuszczalny

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce wyceniać poszczególne czynności pracowników. Miesięcznie będą musieli sporządzić taką liczbę pism, by wyrobić 2,5 tys. zł brutto. Pozostaje otwarte pytanie o jakość pracy.

Praca na akord w urzędzie?

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Praca na akord w urzędzie?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Irena Anna(2015-08-21 07:00) Zgłoś naruszenie 00

  Pomysł absolutnie idiotyczny.Otóz w 2004 r przez przypadek odkryłam, że kilka lat wcześniej, przy okazji komputeryzacji Urzędu Miasta na akord pracowały osoby nanoszące dane w Biurze Ewidencji Ludności z kartoteki papierowej do systemu informatycznego Urzędu. Efekt był taki, że np mojego syna przypisano innej rodzinie pod innym adresem. Podobno nie byłam jedyną osobą której dane zostały sfałszowane. Nie mogłam być w tej sprawie stroną ponieważ było to przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów. Takie były efekty pracy urzędników na akord.Nikt nie ponosił za to odpowiedzialności. Nie było winnych.

  Odpowiedz
 • helikopter(2015-08-20 18:35) Zgłoś naruszenie 00

  Takie coś - to może wymyślić tylko PO ! Gratulacje za kolejny znamienity absurd ! 25 października wyrzuć paltformę do śmietnika !!!

  Odpowiedz
 • EU(2015-08-20 20:44) Zgłoś naruszenie 00

  To jakieś idioctwo! KRRiT postradała zmysły. Zlikwidowć ten wymysł PRL-u, czyli KRRiT ,manipulatora opinii publicznej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!