« Powrót do artykułu

Za błąd w świadectwie pracy można walczyć o odszkodowanie

Po rozwiązaniu umowy zaczęłam szukać pracy. Przez prawie rok składałam oferty i w końcu dobrnęłam do końcowego etapu rekrutacji. Niestety, nie zostałam zatrudniona, bo nie byłam w stanie potwierdzić, jakie wcześniej zajmowałam stanowisko. Pracodawca nie zamieścił tej informacji w świadectwie pracy. Czy to prawda, że na wystąpienie o poprawienie błędu w świadectwie pracy jest tylko 7 dni? Czy trzeba najpierw żądać sprostowania świadectwa, aby móc dochodzić odszkodowania od pracodawcy? Co należy udowodnić, aby je otrzymać – pyta pani Marta

emeryci, komputer, dokumenty,

żródło: ShutterStock

Pracodawca musi podać w świadectwie pracy informacje dotyczące m.in. rodzaju wykonywanej pracy i zajmowanych stanowisk. Tak wynika wprost z art. 97 par. 2 kodeksu pracy. Zatem dokument, który wydano pani Marcie, był niewłaściwy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!