Chcesz się rozwijać? Awans nie jest niezbędny

Struktura dzisiejszych organizacji robi się coraz bardziej płaska. Jest coraz mniej możliwości awansu – po prostu brakuje szczebli po których można się wspiąć. Co zrobić, jeżeli w obecnej firmie osiągnęliśmy już maksimum, a jesteśmy dopiero w połowie drogi do upragnionego zawodowego celu? Zdaniem Michała Środy, specjalisty ds. rekrutacji w firmie GoWork.pl, nie trzeba zmieniać pracodawcy. Wytrwałość i odrobina inicjatywy umożliwi zarówno pogłębienie kompetencji, jak i pomoże wypracować kapitał na przyszłość.

grupa pracowników

żródło: ShutterStock

Rozwijaj swoje umiejętności

To kolejny sposób na budowanie własnej wiarygodności i pozycji. Mówiliśmy już jak istotna obecnie jest specjalizacja. Doskonalić możemy się poprzez wprowadzanie rozwiązań rekomendowanych przez naszych mentorów z branży, uczestniczenie w specjalnych projektach albo przez profesjonalne kursy i szkolenia umiejętności. Ciągłe zdobywanie wiedzy to nieodłączny element rozwoju. Dotyczy on nie tylko pracowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. Rynek zmienia się nieustannie, pojawiają się nowe rozwiązania, nowe technologie usprawniające pracę. Ważne, aby nie spoczywać na laurach i być o krok przed innymi

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • inżynier(2015-08-15 12:56) Zgłoś naruszenie 00

  Artykuł próbuje sprzedać wizję rozwoju odciągającą wzrok od smutnej prawdy. Jest nią fakt, że w wielu firmach ścieżka rozwoju szybko się kończy.
  Wyższe stanowiska są często zajęte na wiele lat przez ludzi, którzy niekiedy mieli po prostu szczęście załapać się do firmy na wczesnym etapie jej rozwoju na danym rynku. Znam wiele firm, które po etapie dynamicznego rozwoju i przejściu do etapu ugruntowanej pozycji, mają stanowiska średniego i wyższego szczebla obsadzone ludźmi w wieku 30-50 lat, którzy spędzą na nich wiele lat. Rozwój tych firm wytracił dynamikę, nie ma nowych rynków do zdobycia, więc już dalej się nie rozrastają. W tym momencie awans możliwy jest tylko gdy zwolni się stołek o szczebel wyżej w strukturze. Jednak z uwagi na wiek kadry, może to być dopiero za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.
  Kto z pracowników niższego szczebla chce tyle czekać? Nikt, ale jednocześnie firma woli unikać zbyt dużej rotacji wśród szeregowych wyrobników. Najłatwiej zrobić to sprzedając wizję rozwoju w strukturze płaskiej.

  Odpowiedz
 • SEO(2015-08-16 00:07) Zgłoś naruszenie 00

  Po prostu trzeba być ambitnym i mieć cele...
  http://internetowazmiana.blogspot.com/

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!