5 mało znanych, a dobrze płatnych zawodów

Zawody takie jak prawnik czy lekarz to nie jedyne, które dają perspektywy dobrych zarobków. Są profesje, które rzadko trafiają na łamy poradników kariery, a tymczasem oferują wynagrodzenia na wysokim poziomie

SAP

żródło: ShutterStock

SAPowiec

Niemiecki koncern SAP AG stał się już synonimem oprogramowania klasy ERP przeznaczonych do planowania i zarządzania zasobami przedsiębiorstw. Największy konkurent SAP-a - amerykański Oracle Corporation - nawet na swoim rodzimym rynku nie może być spokojny w walce o klienta z niemiecką korporacją.

Oprogramowania SAP-a wdrażane są w firmach o dużych rozmiarach z minimum 1000 pracowników. Przy takich dużych skalach działania potrzebny jest dobrym system zarządzania danymi. Oprogramowanie wymaga przeszkolenia pracowników, by potrafili sprawnie go wykorzystywać. Właśnie takimi wdrożeniami SAP-a w danej firmie zajmują się specjaliści, którzy dobrze poznali już w praktyce działanie tej technologii. Aby zostać SAPowcem przede wszystkim trzeba zdobyć doświadczenie. Nauka jednej dziedziny, np. księgowej, zajmuje ok. 3 lat. Po wielu szkoleniach i doświadczeniach można zająć się tłumaczeniem innym, jak opanować monstrualne oprogramowanie. I wtedy zostajemy SAPowcami. Sowicie nagradzanymi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • wołodia(2015-08-03 09:50) Zgłoś naruszenie 31

  Paszoł won trollu !!!

  Odpowiedz
 • :)(2015-08-09 11:13) Zgłoś naruszenie 23

  a ilu aktuariuszy pracuje w Polsce?

  Odpowiedz
 • Cip1a(2017-01-29 12:23) Zgłoś naruszenie 13

  Kupa

  Odpowiedz
 • Fizjoterapeuta(2015-08-23 18:35) Zgłoś naruszenie 14

  Fizjoterapeuta dobrze zarabia? To chyba jakiś żart! Proszę sprawdzić oficjalne dane...

  Odpowiedz
 • Dozorcy zyrandoli !(2015-08-02 11:29) Zgłoś naruszenie 02

  Komorowski kończy swą "prezydęcję" równie haniebnie jak zaczynał 10 kwietnia 2010 r. od plądrowania kancelarii jeszcze nie odnalezionego w smoleńskim błocie ciała urzędującego Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego ! Plądrował ją na kilka godzin przed oficjalnym stwierdzeniem i udokumentowaniem aktem zgonu śmierci Prezydenta RP ! Przypomnę również - plądrowanie Kancelarii PRP odbyło się we wczesnych godzinach rannych 10 kwietnia 2010, a ciało Prezydenta RP zostało znalezione i wstępnie zidentyfikowane dopiero we wczesnych godzinach popołudniowych. Różnica czasu między Warszawą i Smoleńskiem nie ma tu akurat żadnego znaczenia, dlatego „regaliści” od panzerbieriozki niech siedzą cicho. Przypomnę również - B.Komorowski plądrując Kancelarię PRP dysponował tylko telefoniczną informacją z MSZ lub/i SMS-em, którego istnienie ujawnił gen.Petelicki, który jakiś czas po tym „zmarł” na skutek samobójczego strzału w tył głowy.
  Jak przyszły strażnik Konstytucji Bronisław Maria łamał 10 kwietnia 2010 r. konstytucyjny ład RP można przeczytać tu: http://niepoprawni.pl/blog/1830/co-po-10-listopada i koronnym argumentem ówczesnego Marszałka Sejmu RP na pośpiech była troska o „zagwarantowanie zachowania ciągłości państwa” choć mało kto w to uwierzył bo tajemnicą poliszynela było, że Komorowskiego najbardziej interesuje pewien aneks...

  ...Tak się złożyło w tym roku, że obchody 71.Rocznicy Powstania Warszawskiego odbyły się niemal na styku dwóch prezydentur.
  Bardzo wielu Polaków oczekiwało, że w państwowych obchodach tegorocznej Godziny „W” wezmą udział obaj prezydenci – odchodzący Bronisław Komorowski i Prezydent elekt Andrzej Duda, na jednakowych zasadach praw i przywilejów głowy państwa. Te dwa minione dni były doskonałym momentem dla dokonania uroczystego i godnego symbolicznego aktu ciągłości Państwa Polskiego - dwóch Prezydentów właśnie tam, pod pomnikami i nad grobami Tych, którzy oddali życie za zachowanie tej ciągłości i w przytomności garstki tych jeszcze żyjących Bohaterów Powstania Warszawskiego. Dwóch Prezydentów, przemawiających i składających wspólny wieniec – dowód pamięci, wdzięczności, szacunku Najjaśniejszej Rzeczpospolitej dla Powstańców Warszawskich...
  Nic takiego jednak się nie stało !
  Bronisław Komorowski, mieniący się strażnikiem ciągłości państwa i wielkim zwolennikiem zgody, pojednania, dialogu itd., gospodarz ostatniej w czasie swej prezydentury uroczystości państwowej najwyższej rangi, na dodatek podobno bliski krewniak uczestnika Powstania Warszawskiego i podobno połączony więzami krwi z wysokiej rangi wojskowym z dowództwa AK, a zatem i PW, miał przed odejściem do historii ogromną – i ostatnią - szansę pokazania wreszcie Polakom, że takie cechy rzeczywiście posiada... Niestety wybrał wariant schowania się pod spódnicę HGW (ale o tym w innym wpisie).

  ...A może jednak dobrze się stało, że do tego symbolicznego aktu ciągłości państwa nad grobami Powstańców Warszawskich nie doszło ?
  Bo Oni nie o taką Polskę walczyli, oddając krew i życie ! Nie za Polskę osłabianą i rozkradaną aferami jej władz, nie za Polskę, z którą dziś nie liczy się nikt i nigdzie, nie za Polskę, w której polską rację stanu wypierają racje stanu innych państw, a władza RP się temu tylko przygląda, a nawet nader często ułatwia im ten proceder. Nie za Polskę z takimi władzami, które doprowadziły do tego, że najmniejsze decyzje, dotyczącej jej funkcjonowania podejmowane są poza jej granicami, głównie w dominującym w Europie... państwie niemieckim !

  Cóż to za bolesny paradoks ! Cóż za upiorny chichot Historii !...

  Niech 5 sierpnia 2015 r., w dniu ustąpienia Bronisława Komorowskiego z Urzędu Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej skończy się wreszcie i definitywnie epoka III RP, epoka „państwo polskie zdało egzamin”, epoka śmiesznych ludzi sprawujących w śmieszny sposób śmieszną władzę i traktujących państwo jak prywatny folwark.
  Niech 6 sierpnia 2015 r. – dzień zaprzysiężenia Prezydenta Andrzeja Dudy stanie się pierwszym dniem powrotu Polski do normalności i dniem, w którym polska racja stanu znów stała się dla Prezydenta RP celem nadrzędnym.


  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/contessa/a-moglo-byc-z-klasa-i-z-honorem-iii-rp-znow-zdala-egzamin-na-dwoje

  ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!