5 cech, które musisz mieć, żeby dostać pracę

Wyższe wykształcenie, a nawet doświadczenie przestały być już gwarantem znalezienia zatrudnienia. Dziś kandydaci, żeby zdobyć wymarzoną posadę, muszą wykazać się tym „czymś”, co wyróżni ich spośród innych. Obecnie liczą się przede wszystkim umiejętności miękkie i osobowość. Co warto podkreślić na rozmowie kwalifikacyjnej i jakimi cechami należy się na niej pochwalić podpowiada Dyrektor Zarządzający Rafał Dryla Agencji Zatrudnienia GP People.

bezrobocie, praca

żródło: ShutterStock

Zdolności analityczne

Umiejętność analizowania i wyciągania wniosków jest niezwykle przydatna na wielu stanowiskach, a zwłaszcza na tych wymagających dużej samodzielności. Pracownicy na co dzień mają bowiem do czynienia z ogromną ilością informacji. Każda osoba, która potrafi spojrzeć na projekt w sposób kompleksowy, a także dostrzega zależności między różnego rodzaju danymi czy zachodzącymi procesami jest niezwykle pożądana przez pracodawców i traktowana jako wartościowy pracownik. Dlatego jeśli posiadamy analityczny umysł, koniecznie zaznaczmy to w naszym podaniu o pracę.

statystyki

Komentarze (4)

 • TW(2015-07-26 10:34) Zgłoś naruszenie 20

  Niedługo do sprzątania kibli trzeba będzie mieć "bogate" CV, być komunikatywnym, odpornym na stres, dyspozycyjnym i gotowym do podejmowania nowych wyzwań i mieć otwartą głowę :D

  Odpowiedz
 • Weredyk(2015-07-25 16:50) Zgłoś naruszenie 10

  Piec cech:
  Znajomosci,
  lakowka,
  podatnosc na korporacyjne oglupianie,
  chec lizania butow palantowi z zagranicznyim paszportem
  osiemnascie lat i dwadziescia lat doswiadczenia.

  Odpowiedz
 • era_haera(2015-07-25 10:11) Zgłoś naruszenie 00

  Komunikatywnosc, oj tak, im bardziej ktos plecie, nieistotne czy ma to sens, tym lepiej jest oceniany. Przeciez cala robote wykona merytoryczna, konkretna a zatem i oszczedna w slowach kolezanka... To musi upasc:)

  Odpowiedz
 • dżęder(2015-07-25 13:04) Zgłoś naruszenie 00

  multikulturowość
  a może jeszcze dżęder i znajomość technologii invitro.
  Pieprznijcie się w tą pustą bankę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!