5 cech, które musisz mieć, żeby dostać pracę

Wyższe wykształcenie, a nawet doświadczenie przestały być już gwarantem znalezienia zatrudnienia. Dziś kandydaci, żeby zdobyć wymarzoną posadę, muszą wykazać się tym „czymś”, co wyróżni ich spośród innych. Obecnie liczą się przede wszystkim umiejętności miękkie i osobowość. Co warto podkreślić na rozmowie kwalifikacyjnej i jakimi cechami należy się na niej pochwalić podpowiada Dyrektor Zarządzający Rafał Dryla Agencji Zatrudnienia GP People.

rekrutacja, praca, pracownik

żródło: ShutterStock

Multikulturowość

Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw współpracuje z międzynarodowymi klientami, a także zatrudnia pracowników z zagranicy. Takie „mieszane towarzystwo” przestało być już zarezerwowane jedynie dla największych korporacji. Dziś również w wielu mniejszych firmach w Polsce pracują osoby pochodzące na przykład ze Wschodu, a podmioty te utrzymują kontakty z kontrahentami z całego świata. – Dlatego bardzo ceniona jest obecnie zdolność do pracy w wielokulturowym środowisku i nie chodzi tu tylko o znajomość języka obcego. Bardzo ważny jest także, a może nawet przede wszystkim brak jakichkolwiek uprzedzeń i stereotypów – mówi Rafał Dryla z GP People.

statystyki

Komentarze (4)

 • TW(2015-07-26 10:34) Zgłoś naruszenie 30

  Niedługo do sprzątania kibli trzeba będzie mieć "bogate" CV, być komunikatywnym, odpornym na stres, dyspozycyjnym i gotowym do podejmowania nowych wyzwań i mieć otwartą głowę :D

  Odpowiedz
 • Weredyk(2015-07-25 16:50) Zgłoś naruszenie 10

  Piec cech:
  Znajomosci,
  lakowka,
  podatnosc na korporacyjne oglupianie,
  chec lizania butow palantowi z zagranicznyim paszportem
  osiemnascie lat i dwadziescia lat doswiadczenia.

  Odpowiedz
 • era_haera(2015-07-25 10:11) Zgłoś naruszenie 00

  Komunikatywnosc, oj tak, im bardziej ktos plecie, nieistotne czy ma to sens, tym lepiej jest oceniany. Przeciez cala robote wykona merytoryczna, konkretna a zatem i oszczedna w slowach kolezanka... To musi upasc:)

  Odpowiedz
 • dżęder(2015-07-25 13:04) Zgłoś naruszenie 00

  multikulturowość
  a może jeszcze dżęder i znajomość technologii invitro.
  Pieprznijcie się w tą pustą bankę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!