5 cech, które musisz mieć, żeby dostać pracę

Wyższe wykształcenie, a nawet doświadczenie przestały być już gwarantem znalezienia zatrudnienia. Dziś kandydaci, żeby zdobyć wymarzoną posadę, muszą wykazać się tym „czymś”, co wyróżni ich spośród innych. Obecnie liczą się przede wszystkim umiejętności miękkie i osobowość. Co warto podkreślić na rozmowie kwalifikacyjnej i jakimi cechami należy się na niej pochwalić podpowiada Dyrektor Zarządzający Rafał Dryla Agencji Zatrudnienia GP People.

ludzie, praca

żródło: ShutterStock

Aktywność

Mogłoby się wydawać, że wypełnianie w CV rubryki hobby czy wymienianie w niej listy różnorodnych, często niezwiązanych z zawodem umiejętności nie ma sensu. Nic bardziej mylnego. Pracodawcy podkreślają bowiem, że dla nich niezwykle istotne jest, aby pracownik był aktywny, nie bał się nowych wyzwań, posiadał pasję i stale rozwijał. Dlatego dobrym sposobem na zaprezentowanie tego jest pochwalenie się swoimi nietypowymi zainteresowaniami, a także udziałem w rożnego rodzaju kursach oraz szkoleniach. Taka otwartość i aktywna postawa pracownika w oczach pracodawcy potwierdza jego gotowość do zmian, chęć podejmowania nowych wyzwań, doskonalenia się i podwyższania umiejętności.

statystyki

Komentarze (4)

 • TW(2015-07-26 10:34) Zgłoś naruszenie 30

  Niedługo do sprzątania kibli trzeba będzie mieć "bogate" CV, być komunikatywnym, odpornym na stres, dyspozycyjnym i gotowym do podejmowania nowych wyzwań i mieć otwartą głowę :D

  Odpowiedz
 • Weredyk(2015-07-25 16:50) Zgłoś naruszenie 10

  Piec cech:
  Znajomosci,
  lakowka,
  podatnosc na korporacyjne oglupianie,
  chec lizania butow palantowi z zagranicznyim paszportem
  osiemnascie lat i dwadziescia lat doswiadczenia.

  Odpowiedz
 • era_haera(2015-07-25 10:11) Zgłoś naruszenie 00

  Komunikatywnosc, oj tak, im bardziej ktos plecie, nieistotne czy ma to sens, tym lepiej jest oceniany. Przeciez cala robote wykona merytoryczna, konkretna a zatem i oszczedna w slowach kolezanka... To musi upasc:)

  Odpowiedz
 • dżęder(2015-07-25 13:04) Zgłoś naruszenie 00

  multikulturowość
  a może jeszcze dżęder i znajomość technologii invitro.
  Pieprznijcie się w tą pustą bankę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!