5 cech, które musisz mieć, żeby dostać pracę

Wyższe wykształcenie, a nawet doświadczenie przestały być już gwarantem znalezienia zatrudnienia. Dziś kandydaci, żeby zdobyć wymarzoną posadę, muszą wykazać się tym „czymś”, co wyróżni ich spośród innych. Obecnie liczą się przede wszystkim umiejętności miękkie i osobowość. Co warto podkreślić na rozmowie kwalifikacyjnej i jakimi cechami należy się na niej pochwalić podpowiada Dyrektor Zarządzający Rafał Dryla Agencji Zatrudnienia GP People.

bezrobocie, praca

żródło: ShutterStock

Komunikatywność

To jedna z najważniejszych umiejętności miękkich, która obecnie jest pożądana niemal w każdej firmie. Zdolność do efektywnego porozumiewania się jest cenna nie tylko przy kontaktach z klientami, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na relacje między pracownikami. Osoba obdarzona wysoko rozwiniętymi zdolnościami komunikacyjnymi nie ma problemu z dogadaniem się z innymi, samodzielnie rozpoczyna dyskusje, ale także słucha innych, nawet jeśli mają odmienne poglądy. – Z takimi ludźmi w zespole współpraca jest dużo łatwiejsza i przyjemniejsza. Dlatego nie pozwólmy, aby podczas rozmowy kwalifikacyjnej opanował nas stres i odważnie wypowiadajmy się, dyskutujmy, a nawet – jeśli klimat rozmowy temu sprzyja – zażartujmy z rekruterem – doradza Rafał Dryla, Dyrektor Zarządzający GP People. – Również tak zwane „small talki” to ważna umiejętność, którą warto opanować, bo to bardzo istotny element nie tylko relacji biznesowych, ale też doskonały wstęp do poważnej rozmowy – dodaje.

statystyki

Komentarze (4)

 • TW(2015-07-26 10:34) Zgłoś naruszenie 30

  Niedługo do sprzątania kibli trzeba będzie mieć "bogate" CV, być komunikatywnym, odpornym na stres, dyspozycyjnym i gotowym do podejmowania nowych wyzwań i mieć otwartą głowę :D

  Odpowiedz
 • Weredyk(2015-07-25 16:50) Zgłoś naruszenie 10

  Piec cech:
  Znajomosci,
  lakowka,
  podatnosc na korporacyjne oglupianie,
  chec lizania butow palantowi z zagranicznyim paszportem
  osiemnascie lat i dwadziescia lat doswiadczenia.

  Odpowiedz
 • era_haera(2015-07-25 10:11) Zgłoś naruszenie 00

  Komunikatywnosc, oj tak, im bardziej ktos plecie, nieistotne czy ma to sens, tym lepiej jest oceniany. Przeciez cala robote wykona merytoryczna, konkretna a zatem i oszczedna w slowach kolezanka... To musi upasc:)

  Odpowiedz
 • dżęder(2015-07-25 13:04) Zgłoś naruszenie 00

  multikulturowość
  a może jeszcze dżęder i znajomość technologii invitro.
  Pieprznijcie się w tą pustą bankę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!