« Powrót do artykułu

Kopacz chce dopłacać tym, którzy na umowie o pracę zarabiają minimum

Kopacz na wtorkowej konferencji prasowej po posiedzeniu rządu w Łodzi była dopytywana o pomysł dopłat dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę i zarabiających minimum. Było to nawiązanie do poruszonej podczas poniedziałkowego spotkania z mieszkańcami Łodzi kwestii tzw. umów śmieciowych. Młody mężczyzna spytał wówczas premier, jak chce rozwiązać ten problem.

 • Premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej podsumowującej wizytę w Łodzi
statystyki

Komentarze (53)

 • rango(2015-07-15 05:20) Zgłoś naruszenie 00

  Komuna pełną gębą, będą zabierać jednym, żeby dopłacać tym, których prywatny przedsiębiorca zatrudnił za minimalną. Czyli społeczeństwo będzie się dokładać do biznesów tym, którzy płacą mało.
  Ci którzy płacą pracownikom uczciwie, będą musieli oddać część pieniędzy tym przedsiębiorcom, którzy uważają, że minimalna pensja to jest to ile jest warta praca w tym kraju. Więc będziemy psuć rynek, pogarszając konkurencyjność tych uczciwie płacących za pracę na rzeczy tych, którzy płacą jakieś śmiesznie małe pieniądze.

  Odpowiedz
 • Autor:(2015-07-14 21:49) Zgłoś naruszenie 00

  pitolenie przedwyborcze wg. Ostachowicza

  Odpowiedz
 • Mieszko(2015-07-14 19:41) Zgłoś naruszenie 00

  Ta kobieta bredzi. Plecie bez składu i ładu, co jej ślina przyniesie na język. Ona widzi, że PO przegrywa wybory, miota się więc od ściany do ściany i wygaduje głupstwa, których nawet krowa by się wstydziła.

  Odpowiedz
 • wowicki(2015-07-14 19:45) Zgłoś naruszenie 00

  Co za bzdurne pomysły! W Polsce potrzeba 4 miliony miejsc pracy. Trzeba odralniać działki pod inwestycję i ściągać inwestorów. Jak bezrobocie spadnie do 5%, to zacznie się walka o pracowników i firmy będą zwiększać pensje. W chwili obecnej, gdy na 1 miejsce pracy mamy 25 bezrobotnych i dodatkowo 25 emigrantów, którzy aktualnie zasuwają na Zachodzie, to pomysł pani Kopacz jest rodem z programu PIS, czyli zabieram tym, co zarabiają 3000 zł i daję tym, co zarabiają 1400 zł.

  Odpowiedz
 • POlka matka(2015-07-14 20:10) Zgłoś naruszenie 00

  Skąd Kopacz weźmie tyle kasy,bo codziennie coś ludziom obiecuje. Niepoważna kobieta.Na te i inne obiecanki potrzeba miliardów,a my mamy owszem ale długów tyle,co narobiła Platforma z PSL-em.!!!Niech już nie jeździ po Polsce,bo ja sprzeda,zanim wybory będą!!!

  Odpowiedz
 • pytam(2015-07-14 20:16) Zgłoś naruszenie 00

  ..."Proszę zobaczyć, że tylko my jako opcja polityczna wprowadziliśmy ozusowanie wszelkich umów cywilnoprawnych po to, by tych umów śmieciowych nie rozwijać i nie dawać zachęty dla tych, którzy te umowy śmieciowe będą młodym ludziom proponować"...
  A KTO wprowadził umowy śmieciowe??? A KTO pozwolił na to, by te umowy śmieciowe były PODSTAWOWYMI umowami na polskim rynku pracy??? Nooo, kto?

  Odpowiedz
 • ola(2015-07-14 20:52) Zgłoś naruszenie 00

  Czego jeszcze nie wymyśli PO aby wygrać wybory wszystko za wszelka cenę ,potem pozostanie nam tylko Grecja.

  Odpowiedz
 • Radek(2015-07-14 20:40) Zgłoś naruszenie 00

  Ewo Peron a komu zabierzesz? Emerytom, rencistom a może posłom? Pokraczna karykaturo polityka od siedmiu boleści, gdybyś Saharą rządziła piasku by na niej zabrakło w rok. Skąd ty wylazła, z jakiego rynsztoka wypełzłaś chorobo weneryczna? No powiedz.

  Odpowiedz
 • ola(2015-07-14 20:57) Zgłoś naruszenie 00

  Sorki pani premier zapomniała o rencistach i emerytach,może im pani coś obieca bez pokrycia,to są ludzie starzy i uwierzą w te obiecanki.

  Odpowiedz
 • sflustrowany(2015-07-14 21:05) Zgłoś naruszenie 00

  "jak mówiła, nie chce pomagać przedsiębiorcom" świetnie, jakby mało było schodów dla małych firm, odechciewa już mi się tego PO, chyba zaczne głosować na alkhaide

  Odpowiedz
 • asd(2015-07-15 18:44) Zgłoś naruszenie 00

  jeżeli na wielką skalę od lat prowadzi się politykę "najniższa cena wygrywa", która napędza konkurencje na cenę to gdy w jednej firmie wprowadzą rozwiązania pozwalające na obniżenie podatku i składek do ZUS oraz obniżenie wynagrodzeń to następne firmy muszą zrobić to samo, aby nie dać się konkurencji. Taka polityka jest wyniszczająca dla firm, bo w którymś momencie górę biorą emocje i daje się cenę aby koniecznie wygrać. Na końcu inwestor dostaje źle wykonaną robotę albo wykonawca nie ma odebranej roboty.
  Druga sprawa to rozdęty sektor administracji publicznej, który nie reformowany stał się hydrą mogącą wchłonąć każde pieniądze.
  Jestem ciekaw, jak z takim odziedziczonym dziedzictwem trafnie podsumowanym przez ministra Sienkiewicza poradzi sobie PiS mając pełną władze.
  Bez zmiany polityki "najniższa cena wygrywa" na politykę jakości pobudzającą konkurencje na jakość w każdej branży także w sektorze zarządzania i administrowania sprawami państwa będziemy mieli w Polsce za 10 lat Grecję -bis.
  Ale do takiej zmiany potrzebna jest determinacja i dużego zrozumienia w kręgach partii przejmującej władzę od PO, aby nie pójść drogę PO tylko wprowadzić standardy np. skandynawskie.

  Odpowiedz
 • karo(2015-07-14 21:41) Zgłoś naruszenie 00

  Kopacz metr w głąb, jak to szło z tymi nieodpowiedzialnymi populistami obiecującymi wszystkim wszystko i drugą Grecją?

  Odpowiedz
 • bobo(2015-07-14 21:50) Zgłoś naruszenie 00

  psiarni po 600 pln podwyżki , na emeryturę najlepiej po 5 latach. całe życie na garnuszku podatnika i ciągle roszczenia...

  Odpowiedz
 • GSC(2015-07-18 21:58) Zgłoś naruszenie 00

  TYLKO EURO I ZMIANA PODATKOW MARŻY PRODUKTOW GLOWNIE SPOZYWCZYCH URATUJE RP Z KRYZYSU ,WIDOCZNIE ZA STARY MOZG RZĄDZĄCYCH ZA MAŁO WYOBRAZNI I DLATEGO UPARCIE WALCZĄ ZE STARYM ZWYCZAJEM POGLądow ,Ale jestesmy poto w UE i zamiast wspierac dotacjami rozdawac powinno sie pilnowac interesu swego i dlatego rządząccych nazywają rodacy złodziejami .a za ich plecami szrzą sie korupcje kradzieze dotacij z UE i nigdy RP nie bedzie normalnie tak jak wszystkie kraje funkcjonowac EURO MARZA PODATKI I UCIĄC DOTACJE DLA PAZERNYCH ZŁODZIEIJ

  Odpowiedz
 • aku(2015-07-14 21:57) Zgłoś naruszenie 00

  Wiedzą, że nie będą już rządzić, więc szastają forsą na lewo i prawo, żeby zostawić Polskę w jak największych długach. Przecież po nich choćby potop, albo co gorsza wprowadzenie euro.

  Odpowiedz
 • Czytelnik(2015-07-14 22:06) Zgłoś naruszenie 00

  Wszyscy dostaną umowę na najniższą, a reszta w formie bonów/diet. Komuna, komuna, komuna - całe PO-PSL

  Odpowiedz
 • Christ(2015-07-14 22:11) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo dobre rozwiązanie funkcjonujące juz od wielu lat w Niemczech ale tylko na jakiś określony czas, może 2-3 lata do czasu znalezienia stałego dobrego rozwiązania. Oczywiście PIS będzie narzekał i krytykował bo to umie najlepiej ale to posunięcie przysporzy PO ok. 1 milion 87 tys. Glosow

  Odpowiedz
 • ola(2015-07-14 22:22) Zgłoś naruszenie 00

  wyjeżdżam do grecji ,tam płacą za mycie rak

  Odpowiedz
 • EHCIK(2015-07-14 22:50) Zgłoś naruszenie 00

  A MOZE PROSCIEJ ZREDUKOWAC PARA-PODATKI JAK zus, krus! TO PROSTE I JAKZE UZYTECZNE. SAM DOBROWOLNIE ZDECYDUJE CZY WPLACAM PIENIADZE DO ZUSU, KRUSU I W TEN SPOSOB JAKO PODATNIK NIE PONIOSE ZADNEJ STRATY!!!.

  Odpowiedz
 • tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt(2015-07-14 22:53) Zgłoś naruszenie 00

  pani kopacz chce doplacac jaja sobie robi zeby tylko zostac przy korycie pensja minimalna nie zmienia sie od lat podniesc sie nie da bo juz wszyscy ledwia zipia sprzedac nie ma juz co zus komputeryzacja drozsza niz wyslanie sondy na plutpn chyba ze z tych pieniedzy co wzieli UW i tak dalej az do PO od niemieckich PARTYJEK za
  r...e nas a teraz chce doplacac czyscic buty i do d...y wejdzie tylko przy korycie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!