Jak stworzyć idealny profil na zawodowych portalach społecznościowych?

Obecnie podstawową wizytówką specjalistów i menedżerów w Polsce oraz na świecie jest profesjonalny profil na zawodowych portalach społecznościowych. 90% osób sprawdzi w Internecie informacje o potencjalnym kontrahencie, partnerze biznesowym czy kandydacie do pracy. Jak sprawić by pierwsze wrażenie online było korzystne?

rekrutacja, praca, pracownik

żródło: ShutterStock

Gdzie chcemy być

Portali społecznościowych jest wiele, więc każdy ma szeroki wybór. Doświadczenia konsultantów HRK potwierdzone statystykami użytkowania, jasno wskazują, że zawodowo liczą się obecnie trzy portale:

1. LinkedIn – ok 1,3 mln użytkowników w Polsce, ok 200 mln użytkowników na świecie
2. GoldenLine.pl – ok 1,7 mln użytkowników
3. Twitter – ok. 2,5 mln użytkowników, ok 200 mln użytkowników na świecie.

„Zaletą LinkedIn jest z pewnością międzynarodowość. Jeśli mamy zagranicznych klientów, pracujemy w globalnej firmie – obecność tutaj jest wręcz obowiązkowa. Z drugiej strony często używany w komunikacji język angielski bywa barierą dla części osób. Choć w ustawieniach portalu można wybrać opcję polskojęzyczną, to profile osób opisane w języku angielskim nie zostaną przetłumaczone. Dlatego, jeśli nasza praca nie obejmuje międzynarodowych kontaktów, bardziej wygodnym w użytkowaniu może okazać się polski GoldenLine.pl” – radzi Monika Błaszczyk, menedżer HRK SSC/BPO.

Twitter warto zastosować, jako portal uzupełniający – pozwalający w łatwy i szybki sposób zaprezentować swoje opinie o rzeczywistości biznesowej. Do popularnych portali społecznościowych należy również Facebook, Instagram, Pinterest, Google Plus. Zwyczajowo są traktowane w Polsce, jako portale do aktywności prywatnych. Warto wtedy zadbać o odpowiednie ustawienia prywatności, aby treści, zdjęcia przedstawiające nas w sferze domowej nie wpływały na profesjonalny wizerunek.

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!