« Powrót do artykułu

Policjant na chorobowym: Funkcjonariusz służy nie tylko patrolując ulicę

Powodem sporu był rozkaz personalny komendanta miejskiego wydany 22 maja 2013 r. Na tej podstawie pracę stracił starszy sierżant, który nieprzerwanie przebywał na zwolnieniu lekarskim od 21 maja 2012 r. do 12 maja 2014 r. W ocenie przełożonych tak długi okres nieobecności powodował negatywne skutki dla całej jednostki, bo koledzy chorego musieli pełnić za niego służbę.

 • Wystarczy, że funkcjonariusz po długotrwałej chorobie zgłosi chęć podjęcia służby
statystyki

Komentarze (3)

 • posterunkowy wszystkich posterunków(2015-07-02 21:25) Zgłoś naruszenie 10

  A Komendanta będącego "na pasku wojewódzkiego" przerosła forma nad treścią i wydawało mu się,że pozjadał wszystkie rozumy .Czytaniem Ustawy lub Ustaw ze zrozumieniem ma co drugi przełożony.Oni są ubezwłasnowolnieni i pozbawieni możliwości samodzielnego myślenia-są tylko marionetkami w rękach Komendantów Wojewódzkich.Za błędne decyzje płaci podatnik a nie Komendant.A szkoda- powinno się tak po poborach jednemu,drugiemu skrobnąć to być może w końcu zaczęliby logicznie myśleć.

  Odpowiedz
 • l(2015-07-03 09:11) Zgłoś naruszenie 00

  Gdzie indziej nie wiadomo jak chorego itp. już dawno by się pozbyli w „majestacie prawa”, co najwyżej dostawałby 80% głodowej pensji, tu jednak Policja inne zasady i w tym przypadku, chyba bardziej ludzkie, czy ten policjant nie chcial patrolowac ulic ?

  Odpowiedz
 • hehehe(2015-07-03 10:10) Zgłoś naruszenie 00

  JAK ZWYKLE ...GŁUPI KOMENDANT ===PEWNIE SKOŃCZYŁ SZKOLĘ... W SZCZYTNIE stamtąd wypuszczają samych głupoli...OBCIĄŻYĆ ich wszystkich...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!