Umowy i urlopy rodzicielskie, czyli co wkrótce zmieni się w prawie pracy

Wybory już jesienią, jednak rząd nadal liczy na przepchnięcie kolejnych zmian w prawie pracy. Udało się już przekonać posłów do wprowadzenia ograniczeń w zawieraniu umów na czas określony, a w kolejce czeka kolejny projekt, rozszerzający uprawnienia rodzicielskie pracowników. Dowiedz się więcej o tym, jakich zmian możemy się spodziewać w najbliższym czasie w prawie pracy.

praca, komputer, laptop, samozatrudnienie

żródło: ShutterStock

Zwolnienie ze świadczenia pracy na wypowiedzeniu

Nowe przepisy precyzują też pewne kwestie, w tym wprowadzają możliwość zwolnienia pracownika przez pracodawcę z obowiązku świadczenia pracy. Jest to rozwiązanie często stosowane w praktyce, jednak do tej pory brak było w tej sprawie wyraźnych przepisów.

Teraz pracodawca będzie miał możliwość zwolnić pracownika ze świadczenia pacy na cały okres wypowiedzenia lub jego część, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Ma to dotyczyć zarówno umów o pracę na czas określony, jak i nieokreślony oraz umów o pracę na okres próbny.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (1)

  • Młody(2015-07-04 13:50) Zgłoś naruszenie 01

    A co jeżeli jest to spółka i ma wiele firm curek to ma furtkę zatrudnia na pewien okres w firmie córka i jak będzie można to spowrotem zatrudnieni cie do pierwszej firmy tak się robi w agencjach ochrony

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!