Etatów nie będzie, a jedna praca przez całe życie to mit: Jak będzie wyglądała przyszłość na rynku pracy

Zmiany technologiczne i pokoleniowe sprawiają, że rynek pracy coraz szybciej ewoluuje. Pracownicy muszą przygotować się na prawdziwą rewolucję.

praca, korporacja, czas pracy

żródło: ShutterStock

Work-life balance

W tej chwili Polska pod względem wskaźnika równowagi między pracą a życiem osobistym jest na jednym z ostatnich w Europie. Korzyści z tego zauważyli już Skandynawowie. W Polsce ten trend przychodzi wraz z najmłodszym pokoleniem na rynku pracy: Millenialsi cenią sobie czas dla rodziny, znajomych i rozwijania swoich zainteresowań.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • helikopter(2015-06-28 23:07) Zgłoś naruszenie 10

  Znów jakieś kolejne brednie miłośnika zmian pracy co chwila ! O ile na stanowiskach pracy sprzątaczek kasjerów czy pracowników mało kwalifikowanych nie jest potrzebna stabilizacja, czy etat, to im praca jest bardziej kwalifikowana musi być bardziej stabilna i pewna gdyż specjalista nie będzie co rusz zmieniał pracy a i pracodawcy się nie opłaci. To całe bajanie autora prowadzi do wniosku że albo na niczym się nie zna, albo ślepo wykonuje obowiązek pisania usprawiedliwienia dla obecnie rządzących którzy takie dziadostwo stworzyli i wciskają kit że tak musi być i że to jest nowocześnie. W zachodniej Europie o której tyle oni klepią też istnieje zatrudnienie na niestabilnych umowach ale tam jest to margines a u nas kilkadziesiąt procent ! Skandal !

  Odpowiedz
 • WladekP(2015-06-26 15:23) Zgłoś naruszenie 11

  Wojna zrobi reset i wszytko bedzie ok do kolejnej wojny.

  Odpowiedz
 • wynalazca(2015-06-22 01:14) Zgłoś naruszenie 10

  Hehehe,w przyszłości to społeczeństwo zrobi wam transformację stulecia i po planach będzie

  Odpowiedz
 • przedszkolak(2015-06-21 22:22) Zgłoś naruszenie 10

  A więc prawnik może PRZEKWALIFIKUJE się może na LEKARZA np.ginekologa albo chirurga a lekarz na np. ekonomistę lub aktora. Ustawiczne kształcenie wskazane jest dla WSZYSTKICH i NIKOMU NIE SZKODZI!!!

  Odpowiedz
 • Młody ,młodszy i najmłodszy(2015-06-22 07:14) Zgłoś naruszenie 00

  "Drogi Rządzie a PO co mi Wasza legalna praca?- i nie tylko to - cały ten system stworzony przez Donalda i Jego kompanów Powoduje ,że pracującym legalnie praca legalna przestała się opłacać - no chyba że Prezesom i kolesiom Donka. --emerytury nie dostaniesz bo jakiś Ćpunek stwierdzi ,ze znów okradli ZUS jak On okradł POlitycznie zatrudnionych w dotychczasowych szkodliwych warunkach pracy siebie i kolesiów nie ruszając z żadnych przywieli --- ,za nasze obecnie wysokie składki Donald obiecuje coraz to niższą emeryturę,ubezpieczenie chorobowe w szpitalu e-- tamm..gdyż Pawlaki moje składki zużyją dla siebie bo sami nie płacą więc bez dodatkowo opłacanego się nie wyleczę! - na chorobowe jak pójdę to mnie pracodawca zwolni a ZUS wypłaci mi zasiłek z najniższej 80% krajowej!!pracodawca złymi warunkami pracy doprowadzi mnie do kalectwa, nie płacąc nawet dodatku za te warunki. Renty też nie dostanę o czym świadczą przykłady obecnie zatrudnionych -więc PO co mi legalnie pracować- po co płacić legalne składki ZUS z których mnie OKRADNIECIE? no niech sam Rząd powie POco -na WAS a mam Was ...na Wasze EURO 2012 -a walcie się.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!