Polacy nie odpoczywają tak długo. Zobacz, jaki urlop przysługuje w innych państwach

Urlopy wypoczynkowe jako instytucja prawa pracy pojawiły się dopiero na przełomie lat 20. i 30. XX wieku. Jednak od tego czasu większość państw na świecie wprowadziła do swojego ustawodawstwa ten przywilej pracowniczy, w tym wszystkie państwa europejskie. Jak na tle Unii Europejskiej pod względem długości urlopu wypada Polska? Sprawdź w naszej galerii.

Francja

żródło: ShutterStock

Francja

Każdemu pracownikowi we Francji przysługuje 2,5 dnia płatnego urlopu za każdy przepracowany miesiąc, co razem daje 30 dni roboczych (5 tygodni) w roku urlopowym. Przy czym 24 dni robocze urlopu mogą być wykorzystane nieprzerwanie, pozostałe powinny być wzięte w innym okresie.

Natomiast najkrócej urlop może trwać 12 dni - musi też zostać udzielony pomiędzy 1 maja a 31 października.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • TOM(2015-07-22 12:13) Zgłoś naruszenie 10

    Owszem w UK jest 28 dni tylko z tego 8 dni to jest bank holidays, który wypada w poniedziałki i jest odgórnie narzucony (są to święta państwowe itp) więc urlopu dobrowolnego jest tylko 20 dni.

    Odpowiedz
  • gert(2015-07-01 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    a tak pier..., ze polacy tak mają dużo wolnego, jak chciałam wziąć 15 dni urlopu jednorazowo to był krzyk jak cholera, ze nie można, ********** kraj

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!