« Powrót do artykułu

Urlopy dodatkowe: Nauczyciele, sędziowie, żołnierze odpoczywają dłużej

Zwiększony wymiar urlopu wypoczynkowego może być związany ze szczególnym stanem zdrowia, rodzajem wykonywanej pracy, w tym zajmowanym stanowiskiem. Takie uprawnienia najczęściej mają zatrudnieni w państwowej sferze budżetowej

nauczyciel, praca, edukacja

żródło: ShutterStock

Nauczyciel zatrudniony w przedszkolu, w którym nie są przewidziane ferie zimowe i przerwa wakacyjna, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Stefan F.(2015-06-14 11:14) Zgłoś naruszenie 10

  I ZNOWU PRZYWILEJE!!!, miało ich nie być Wałęsa mówił na spotkaniach i jako prezydent że puści komunistów w skarpetkach i nie będzie przywieli , podparł się lewą nogą i ta lewa noga kopnęła go w zadek i zostawił wszystko na pastwę losu , a taki był ''wielki'' ja prezydent. PRECZ Z PRZYWILEJAMI PRECZ , PRECZ!!!

  Odpowiedz
 • Grzegorz(2015-06-13 11:47) Zgłoś naruszenie 10

  Socjalizm dla służby państwu istnieje do dzisiaj wszystkie służby publiczne wyraźnie są wywyższane w stosunku do ciężko pracującego robotnika poza budżetówką.
  Czyli w naszym kraju było demokracji i na razie nie ma.
  Czas aby kraj traktował wszystkich Polaków tak samo a nie jedni emerytura wcześniej bo pracuje w budżetówce a pracownik w firmie prywatnej który pracuje na utrzymanie budżetówki ma mniejsze prawa np. do emerytury, wybrańcy z wojsko, policja służby mundurowe inne 15, 25, lat pracy i emerytura bez względu na wiek a u mnie 42 lata pracy i bieda nic nie mam nie mam prawa do emerytury czyli złamanie praw człowieka w majestacie prawa.
  Taka demokracja jaka preferują PO i PSL to dziadostwo do potęgi do domu kanarki hodować.

  Odpowiedz
 • m(2015-06-15 08:42) Zgłoś naruszenie 00

  jest przykry sposób na rozwiązanie wielu stworzonych i tworzonych w zasadzie przeciwko ludziom na co dzień „rozwiazaniom” , krwawa rewolucja albo cos w rodzaju Hiroszima !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!