Utrata pracy i co dalej

Kończąc współpracę z dotychczasowym pracodawcą masz prawo do negocjowania uzasadnienia wypowiedzenia, dokładnego świadectwo pracy i wypłaty ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Dodatkowo możesz liczyć na płatne wolne dni na poszukiwanie pracy. 

hejt, biznesmen, bezrobotny

żródło: ShutterStock

Umowa o pracę zawarta na czas nieokreślony może zostać wypowiedziana zarówno przez pracownika, jak i pracodawcę. Pracodawcę obowiązują jednak pewne ograniczenia. Po pierwsze, musi takie wypowiedzenie uzasadnić. Uzasadnienie musi zawierać rzeczywiste i jasne dla pracownika przyczyny zwolnienia. Muszą być też one aktualne w momencie wręczania wypowiedzenia. Jego treść pracownik ma negocjować.

Kiedy pracodawca musi wypłacić zwalnianemu pracownikowi odprawę >>>

Nie tak łatwo zwolnić pracownika. Sprawdź, kiedy pracodawca może to zrobić >>>

Pracownik odchodzi z firmy: Zobacz 8 obowiązków, jakie ma wtedy pracodawca >>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • ffff(2015-06-14 01:14) Zgłoś naruszenie 00

    Uzasadnienie musi zawierać rzeczywiste i jasne dla pracownika przyczyny zwolnienia. Muszą być też one aktualne w momencie wręczania wypowiedzenia. Jego treść pracownik ma negocjować.Uzasadnienie musi zawierać rzeczywiste i jasne dla pracownika przyczyny zwolnienia. Muszą być też one aktualne w momencie wręczania wypowiedzenia. Jego treść pracownik ma negocjować. MOŻNA PROSIĆ O PODSTAWĘ PRAWNĄ TEJ BREDNI? OD KIEDY TO UZASADNIENIE JEST NEGOCJOWALNE?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!