« Powrót do artykułu

Wykonywanie czynności na rzecz swojego pracodawcy. Dyżur eksperta PIP

Wykonywanie czynności na rzecz własnego pracodawcy na podstawie umowy-zlecenia będzie niezgodne z prawem, jeżeli umowa zostaje zawarta w celu obejścia przepisów. Z taką sytuacją mamy do czynienia np. w przypadku zlecenia pracownikowi wykonywania czynności należących do jego obowiązków w ramach stosunku pracy, aby uniknąć wypłaty wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych czy przekroczenia rocznego limitu pracy w tych godzinach. Jeżeli jednak zlecenie nie będzie wykonywane w warunkach właściwych stosunkowi pracy i będzie dotyczyć czynności niezwiązanych z zatrudnieniem, nie ma przeszkód, aby taką umowę zawrzeć.

Adrianna Jasińska – Cichoń

autor: Wojtek Gorskiżródło: Dziennik Gazeta Prawna

Adrianna Jasińska-Cichoń, radca prawny Głównego Inspektoratu Pracy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • maleńka na 234(2015-06-09 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    Akurat PIP zajmie się tym problemem?? ha ha ha . Nigdy u mnie Nie Było PIP w pracy !!! Może tylko po datek u dyrektora . Nie słyszałam żeby gdzieś byli i kontrolowali w jakich warunkach i na jakich zasadach pracują ludzie . PIP to tez jest dla pracodawców a nie dla pracowników .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!