Zakończenie zatrudnienia wymaga spełnienia wielu obowiązków dokumentacyjnych, w tym wydania świadectwa pracy czy wystawienia zaświadczenia o zarobkach. Rozwiązanie umowy wiąże się też z wypłatą świadczeń pieniężnych, w tym odprawy i ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.
żródło: ShutterStock
Pracodawca musi wypłacić pracownikowi określone świadczenia pieniężne, w tym odprawę pracowniczą lub emerytalną.
qqq(2017-11-30 12:22) Zgłoś naruszenie 40
Ej specjalisto ! A RP 7 zaklad nie musi wydać? To najważniejsze.
OdpowiedzSandra(2017-05-08 23:50) Zgłoś naruszenie 31
Pracodawca w dniu przyjęcia do pracy chciał tylko dokument o niepełnosprawności !!!- zostawiłam CV dosłownie na siłę mówiąc ,że tu są wszystkie moje dane i do urlopu gdzie i ile pracowałam.Teraz po ustaniu stosunku pracy okazało się ,że źle został naliczony urlop -wysłałam świadectwa pracy listem poleconym---PRACODAWCA nie chce teraz zapłacić za zaległy urlop -przecież to nie moja wina ,że nie chciał papierów i na siłę dosłownie zostawiłam chociaż moje CV -Co mam zrobic w tej sprawie?
Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedzżyczliwy inny człowiek wyznaniowy(2019-11-04 13:45) Zgłoś naruszenie 00
jak ****** cham i pasorzyt to jedz z nim tak samo...do inspekcji pracy bo tam mają darmowego pracownika dlaciebie...a poza tym to podchodzi pod pressing względem osoby niepełnosprawnej...jakieś odszkodowanie by ci się przydało z tego tytułu...najdz kilka osób poszkodowanych w ten sposób u tego pracdawcy a to dość łatwe i załóżcie mu pozew zbiorowy...wtedy większe odszkodowanie i pewna wygrana pozdrawiam
wąchocczanin(2017-05-26 07:05) Zgłoś naruszenie 00
To ja mam inne pytanie. mam podpisaną umowę o pracę na okres próbny - sześć miesięcy. w tym czasie pracodawca zapłacił za moje dodatkowe szkolenie - wózek widłowy (tak przynajmniej twierdzi - egzamin został zdany). Pytanie, czy w momencie gdy umowa po tym okresie 6 miesięcy nie będzie przeze mnie przedłużona, przez co wygaśnie, to pracodawca ma prawo żądać ode mnie odszkodowania/zwrotu kosztów tegoż szkolenia/kursu?
Odpowiedzja(2017-03-30 05:33) Zgłoś naruszenie 00
a prawda jest taka ,że zalezy jakie babasko będzie siedziało w okienku . zawsze każcie tym nieukom napisac to o czym bredzą plus podpis naczelnika danego oddziału ,mają obowiązek i juz , jak zaczynaja pisac to juz nie sa tacy mądrzy i sprawdzaja jakjest na prawdę ,wtedy mamy szansę na normalność ,ale tylko szansę bo to jednak polska jest .
Odpowiedzirena urbanek(2017-06-05 22:17) Zgłoś naruszenie 01
zwolniłam sie z pracy w grudniu teraz szefowa żada ode mnie mam jej oddac moje zapiski robione w pracy czy muszę?
Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedzszary człowiek(2019-11-04 13:58) Zgłoś naruszenie 00
to twoja własnoąś intelektualna....plicz jej za to wg uznania...bo oddawać za drmo nie musisz
Tomek(2017-06-15 10:50) Zgłoś naruszenie 00
tak to wygląda, że firma może od ciebie żądać wszelkie dokumenty, które zrobiłaś na potrzeby swojego stanowiska pracy, także elementy służące twojemu szkoleniu itp. oczywiście możesz powiedzieć, że nic takiego nie posiadasz i temat zamknąć. gorzej jeśli się wyda, że coś takiego posiadasz...
Kasia(2018-05-08 13:10) Zgłoś naruszenie 00
Witam , złożyłam wypowiedzenie z pracy za porozumieniem stron , drogą pocztową została wysłana informacja tzn wypowiedzenie z moim podpisem . Teraz dzwonią do mnie z pracy że muszę przyjechać jakieś dokumenty podpisać , oddać strój służbowy ( on jest w pracy ) . Gdy zapytałam się czy może oddać to inna osoba bo mam ponad 200 km do pracy to powiedzieli że muszę oddać to osobiście . Wypłatę chciałam na konto to powiedzieli że nie ma takiej możliwości . Co mam robić czy faktycznie muszę jechać do nich by podpisać jakieś dokumenty .?
Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedzmaniek(2018-06-26 23:35) Zgłoś naruszenie 01
Zadzwoń na infolinie Państwowej Inspekcji Pracy, prawnik bezpłatnie odpowie na pytania. Długo sie czeka na rozmowę na słuchawce. Dzwonić rano !