10 typów pracowników, których warto mieć w firmie

Zbudowanie zgranego i zaangażowanego zespołu to spore wyzwanie dla pracodawcy. Trzeba stworzyć takie miejsce, do którego ludzie chcą chętnie przychodzić i efektywnie realizować powierzone im zadania. Które cechy pracowników i w jaki sposób wpływają na funkcjonowanie organizacji? Jakie osoby warto mieć w firmie, aby działała ona jak dobrze naoliwiona maszyna? Eksperci z GoldenLine.pl podpowiadają na jakie typy pracowników warto zwrócić uwagę przy wyborze kandydatów do pracy.

grupa pracowników

żródło: ShutterStock

2. Optymista

Zaletą optymistycznych pracowników jest ich dar rozprzestrzenia pozytywnej energii. W chwilach kryzysowych, osoby takie zachowują spokój i nie ulegają negatywnym emocjom. Dzięki wiecznemu uśmiechowi na twarzy i dobremu humorowi są ekspertami od dodawania otuchy zespołowi. Warto zatrudnić taką osobę, ponieważ jest doskonałym motywatorem i pomaga utrzymać morale w firmie, nawet jeśli wydaje się, że wszystko „rozchodzi się w szwach”.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • mówili pasjonat a ja czułem się jak frajer(2015-05-18 09:39) Zgłoś naruszenie 60

    Należy doznać refleksji, czy w polskich warunkach warto być którymkolwiek z tych pracowników? Przypuszczam że w 95 procentach przypadków taki pracownik tylko się narobi i nic z tego miał nie będzie. Kilkanaście lat temu przez 7 lat byłem takim pracownikiem pasjonatem, który z miłości do komputerów zajmował się informatyką u pracodawcy. Dodam, że byłem zatrudniony na innym stanowisku i tą pracę na cały etat wykonywałem. Wiecie ile dostałem wynagrodzenia, za to że poświęcałem swój czas przez 7 lat i skomputeryzowałem zakład? Uwaga, uwagaaaa...50 zł (słownie pięćdziesiąt złotych). :))). Jeden raz w przeciągu 7 lat. Tak się opłaca być pasjonatem.

    Odpowiedz
  • janko_janeczko(2015-05-18 13:45) Zgłoś naruszenie 30

    I wszystko za 1300 zł na rękę...Takie bajki to nie w Cebulandi!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!