10 typów pracowników, których warto mieć w firmie

Zbudowanie zgranego i zaangażowanego zespołu to spore wyzwanie dla pracodawcy. Trzeba stworzyć takie miejsce, do którego ludzie chcą chętnie przychodzić i efektywnie realizować powierzone im zadania. Które cechy pracowników i w jaki sposób wpływają na funkcjonowanie organizacji? Jakie osoby warto mieć w firmie, aby działała ona jak dobrze naoliwiona maszyna? Eksperci z GoldenLine.pl podpowiadają na jakie typy pracowników warto zwrócić uwagę przy wyborze kandydatów do pracy.

nastolatek w pracy

żródło: ShutterStock

1. Inicjator

Inicjator jest wartościowym pracownikiem ze względu na swoją ogromną chęć do pracy. Zazwyczaj robi dużo więcej niż się od niego oczekuje. Nie tylko wykonuje powierzone mu zadania, ale także tworzy własne projekty i proponuje nowe rozwiązania. Inicjatorzy są pewni siebie i nie boją się zrobić pierwszego kroku. Osoby takie nie muszą być najlepsze i najbardziej utalentowane, ale zawsze są gotowe ponieść ryzyko.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • mówili pasjonat a ja czułem się jak frajer(2015-05-18 09:39) Zgłoś naruszenie 60

    Należy doznać refleksji, czy w polskich warunkach warto być którymkolwiek z tych pracowników? Przypuszczam że w 95 procentach przypadków taki pracownik tylko się narobi i nic z tego miał nie będzie. Kilkanaście lat temu przez 7 lat byłem takim pracownikiem pasjonatem, który z miłości do komputerów zajmował się informatyką u pracodawcy. Dodam, że byłem zatrudniony na innym stanowisku i tą pracę na cały etat wykonywałem. Wiecie ile dostałem wynagrodzenia, za to że poświęcałem swój czas przez 7 lat i skomputeryzowałem zakład? Uwaga, uwagaaaa...50 zł (słownie pięćdziesiąt złotych). :))). Jeden raz w przeciągu 7 lat. Tak się opłaca być pasjonatem.

    Odpowiedz
  • janko_janeczko(2015-05-18 13:45) Zgłoś naruszenie 30

    I wszystko za 1300 zł na rękę...Takie bajki to nie w Cebulandi!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!