Chcesz zostać handlowcem? Zobacz, jak się sprzedać na rozmowie kwalifikacyjnej

Branża sprzedażowa ma się w Polsce bardzo dobrze, a przedstawiciele handlowi są stale na celowniku headhunterów. Chcesz dostać pracę handlowca i z wygranej pozycji negocjować korzystne warunki? Jobs Plus przygotował kilka porad, nie tylko dla debiutantów.

Praca

żródło: ShutterStock

Trzeba się odróżnić

Obowiązki przedstawicieli handlowych są w wielu firmach zbliżone. skup się na tym, co odróżnia ciebie i twoją pracę. Łatwo powiedzieć? Dokończ zdanie: w poprzedniej pracy byłem znany z… , ludzie mówią o mnie, że jestem… Co odróżnia cię od reszty pracowników i sprawia, że będziesz najlepszym kandydatem na to stanowisko. Nie czekaj, aż rekruter sam o to zapyta! Przedstawiciele handlowi muszą być szczególnie bezpośredni, dlatego nie bój się sam zacząć mówić o sobie i swoich dobrych cechach. Bo jeśli nie umiesz wskazać swoich zalet, to jak przedstawisz klientowi unikalne cechy produktu?

Możesz pokazać, czego nauczyła cię twoja pasja. Katarzyna Kluska wspomina pewną rekrutację: jeden z kandydatów miał zarządzać przedstawicielami handlowymi, a prywatnie był trenerem piłki nożnej - czyli zarządzał drużyną. Uznałam jego pasję za duży atut.

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!