Chcesz zostać handlowcem? Zobacz, jak się sprzedać na rozmowie kwalifikacyjnej

Branża sprzedażowa ma się w Polsce bardzo dobrze, a przedstawiciele handlowi są stale na celowniku headhunterów. Chcesz dostać pracę handlowca i z wygranej pozycji negocjować korzystne warunki? Jobs Plus przygotował kilka porad, nie tylko dla debiutantów.

szef, praca, spotkanie

żródło: ShutterStock

Wykładanie kawy na ławę się opłaca

Na pewno zostaniesz zapytany o swoje sukcesy zawodowe. Tu liczą się nie tylko wyniki sprzedażowe. Opowiedz o tym, gdy dobrze poradziłeś sobie w trudnej, nowej sytuacji. Posługując się modelem STAR (o którym za chwilę), pokaż związek przyczynowo-skutkowy: od problemu, jaki napotkałeś poprzez działanie które podjąłeś, aż do pozytywnego rozwiązania sytuacji.
S (Situation) jak sytuacja – przedstaw konkretny przypadek ze swojej pracy zawodowej, np. trudną sytuację w relacjach z klientem, którą udało się pozytywnie rozwiązać.
T (Task), czyli zadanie – jakie było twoje zadanie w tej sytuacji i co planowałeś osiągnąć?
A (Action) jak akcja – opowiedz rekruterowi, jakie działania podjąłeś w tym konkretnym przypadku.
R (Result), czyli rezultat – na koniec wypunktuj rezultaty swojego działania oraz oceń je z perspektywy czasu. Czyli odpowiedz na pytanie: co zrobiłeś dobrze? Co się udało?
Nie bądź przesadnie skromny i pochwal się też wynikami sprzedażowymi – konkretne liczby znacznie ułatwią rekruterowi podjęcie decyzji.

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!