Tajemnica efektywności ludzi sukcesu: Jak pracując mniej, osiągać więcej

Spencer Rascoff, CEO Zillow, opracował zbiór zasad, które pomagają zapanować nad czasem i zwiększyć swoją efektywność.

 • 1. Planuj - Ludzie sukcesu nieustannie planują swoje życie. Poświęcenie kilku minut w ciągu dnia na zaplanowanie kolejnego weekendu pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale także zredukować poziom stresu.
 • 2. Znajdź czas tylko dla siebie - Ma to duże znaczenie w redukcji stresu i utrzymaniu właściwego rytmu życia.
 • 3. Wstawaj o tej samej porze - Szczególnie ważne jeśli masz dużo rzeczy na głowie. Pozwala to na zapanowanie nad czasem i lepszą organizację dnia.
 • 4. Planuj małe przygody - Zwłaszcza skup się na odkrywaniu nowych rzeczy. Poprawi to twoją kreatywność.
 • 5. Spędzaj czas z rodziną - Dzięki rodzinie nie zatracisz się w pracy i utrzymasz właściwy balans
 • 6. Znajdź sobie hobby - Wyzwoli to Twoją kreatywność i uspokoi
 • 7. Ćwicz - Aktywność fizyczna jest bardzo ważna Ruch sprzyja dobremu samopoczuciu
 • 8. Dobrze zaplanuj obowiązki domowe - nie trać czasu na rzeczy mniej istotne, ale konieczne. Dobra organizacja i systemtyczność pozwoli oszczędzić czas.
 • 9. Naucz się odpoczywać - Wychodząc z pracy przestań o niej myśleć. Odpoczynek jest konieczny.
statystyki

Komentarze (4)

 • qaduq(2015-05-03 10:42) Zgłoś naruszenie 10

  Zadziwiające. Traktat o dobrej robocie napisany przez Tadeusza Kotarbińskiego ukazał się w 1955 roku, zatem w zgola innej epoce, 60 lat temu. Czytany i wielokrotnie wydawany nie zmienił totalnej postawy Bardzo rzadko szef firmy nagradzany jest za efekty. Częsciej za samo zajmowane stanowisko.. Totalna niechęć do planowania i organizacji pracy, wizualne pozorowanie, bez rozliczania efektów. Preferowanie przez ministrę edukacji zatrudnienia w publicznych szkołach tańszych, czyli o niższych kwalifikacjach nauczycieli, dla oszczędzenia wydatków, przy wywaleniu fury kasy na bardzo potrzeby elementarz. Od zawiłego prawa, tworzonego w sposób celowo nieefektywny, żeby można w ostatniej chwili zrobić lobbystyczną wrzutke, po brak spójności pracy rządu, aż po wydajność poniżej czasów realnego socjalizmu na budowach wielkich inwestycji i drobnych remontów. Zadziwiające, że w przetargach celowo nie ustawia się twardych terminów wykonania, za to świadomie unika się wymogu wyliczenia kosztów pracy na poziomie minimum średniej krajowej. Co więcej, to wtedy działa podwójne prawo, dotyczące obowiązkowej płacy minimum w firmie państwowej i brak tego wymogu w firmie prywatnej. Czy ktoś rozliczył sztandarowe budowy jak autostrady, Stadion Narodowy, warszawskie metro, gazoport. W życiu tego nie doczekamy. I to Polska właśnie.

  Odpowiedz
 • witek(2015-05-03 13:53) Zgłoś naruszenie 00

  Szkoda, że wartościowe artykuły nie są ogólnodostępne. Widac, jak tej gazetce zależy tylko na szmalu, a nie na przekazaniu ludziom wiedzy.

  Odpowiedz
 • zarobiony(2015-05-03 19:00) Zgłoś naruszenie 00

  To proste ,krasc,jak wszyscy i to miliony zeby w razie wpadki bylo stac na adwokatow a o cala reszte nie ma sie co martwic

  Odpowiedz
 • Ola(2015-05-04 20:36) Zgłoś naruszenie 00

  Ja nie pracuje wogóle ,mam zaszczyt nie płacić POdatków ani ZUSu ,mam gdzieś to co pisze i mówi Rząd a to dlatego że Oni i tak to wsz ystko gdyby Im dać Ukradną

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!