Bezrobocie wśród młodych w UE. Jak państwa członkowskie radzą sobie z tym problemem?

UE podjęła walkę z bezrobociem wśród młodych i powołał program Europejskich Gwarancji Zatrudnienia. Na dokształcanie i aktywizację młodych wydaje 21 mld euro rocznie. tymczasem Europejska Fundacja na rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy (Eurofound) oszacowała, że koszty zasiłków wypłaconych młodym bezrobotnym oraz utraconych zarobków i podatków mogą wynieść 153 mld euro w skali roku.

tłumacz

żródło: ShutterStock

W inicjatywie przewodniej „Mobilna młodzież” z września 2010 r. Komisja przedstawiła ramy priorytetów polityki mających na celu zmniejszenie bezrobocia osób młodych ze szczególnym naciskiem na ułatwienie przejścia z kształcenia do zatrudnienia i zmniejszenie segmentacji rynków pracy. Komisja w szczególności wezwała państwa członkowskie do zapewnienia wszystkim młodym ludziom pracy, dalszego kształcenia lub środka aktywizacji w ciągu czterech miesięcy od opuszczenia szkoły i do udostępnienia tych środków jako „gwarancji dla młodzieży”.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • robert.jordan(2014-11-22 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    Cały tekst zerżnięty z: ec.europa.eu/social/BlobServlet?docId=9222&langId=pl - ładnie to tak kraść cudzą własność, bez podania źródła?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!