Bezrobocie wśród młodych w UE. Jak państwa członkowskie radzą sobie z tym problemem?

UE podjęła walkę z bezrobociem wśród młodych i powołał program Europejskich Gwarancji Zatrudnienia. Na dokształcanie i aktywizację młodych wydaje 21 mld euro rocznie. tymczasem Europejska Fundacja na rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy (Eurofound) oszacowała, że koszty zasiłków wypłaconych młodym bezrobotnym oraz utraconych zarobków i podatków mogą wynieść 153 mld euro w skali roku.

Austria

żródło: ShutterStock

W Austrii w 2008 r. wprowadzono „gwarancję szkoleniową” w odniesieniu do młodzieży do 18 roku życia, dającą młodym ludziom niebędącym w stanie znaleźć oferty przyuczania do zawodu w przedsiębiorstwie możliwość zdobycia umiejętności przyuczania do zawodu w instytucji szkoleniowej działającej na poziomie ponadzakładowym i finansowanej przez publiczne służby zatrudnienia. W ramach tego środka stażyści ze specjalnymi potrzebami mogą korzystać ze zintegrowanego programu szkoleń uwzględniającego częściowe i przedłużone przyuczanie do zawodu. „Gwarancja pracy i szkolenia” dla młodzieży w wieku 19–24 lat w ramach programu działań „Przyszłość dla młodzieży” zapewnia młodym bezrobotnym uzyskanie oferty zatrudnienia, ukierunkowanego szkolenia lubsubsydiowanego zatrudnienia w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od rejestracji w publicznej służbie zatrudnienia. Wraz z podstawowymi dotacjami ukierunkowanymi na potrzeby oraz stawkami wynagrodzenia uzgodnionymi w ramach układów zbiorowych pracy oferuje się zachęty związane z jakością i rynkiem pracy w celu zachęcenia pracodawców do tworzenia dodatkowych miejsc szkoleniowych i poprawy jakości szkoleń. W związku z tym pracodawcy otrzymają wsparcie, jeżeli ich uczniowie uzyskają doskonałe lub dobre oceny na końcowym egzaminie zawodowym.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • robert.jordan(2014-11-22 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    Cały tekst zerżnięty z: ec.europa.eu/social/BlobServlet?docId=9222&langId=pl - ładnie to tak kraść cudzą własność, bez podania źródła?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!