« Powrót do artykułu

Rynek pracy dla 50+: Jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną, by wiek był zaletą a nie wadą?

W kolejne środy publikujemy porady przygotowane przez specjalistów HR największych polskich agencji, które mają pomóc osobom w wieku 50+ odnaleźć się na rynku pracy i przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej. Dziś piszemy, jak należy prowadzić rozmowę rekrutacyjną by wiek był zaletą a nie wadą.

 • Jak należy prowadzić rozmowę rekrutacyjną by wiek był zaletą a nie wadą?
statystyki

Komentarze (6)

 • lika(2014-10-24 17:17) Zgłoś naruszenie 10

  Jeszcze nie zdarzyło mi się przeczytać ogłoszenia -zatrudnię 50+ z doświadczeniem w jakiejś dziedzinie.

  Odpowiedz
 • totalny idiotyzm(2014-10-25 16:01) Zgłoś naruszenie 10

  Jak kużwa dla młodych pracy ni mają, młodzi wyjechali i wyjeżdżają za granicę a ono chcą po 50 zatrudniać, czy w tym rządzie to niemoty pracują czy co, że nie widzą co się dzieje w naszym kraju

  Odpowiedz
 • nairam(2014-10-26 18:52) Zgłoś naruszenie 10

  Z własnego doświadzenia wiem, że te wszystkie rady są mało warte. Po 55 roku życia firmę zlikwidowali i byłem rok bezrobotny. Listy motywacyjne i CV można było wsadzić sobie... Firmy nawet nie raczyły odpowiadać. Pracę dostałem dopiero z polecenia i to po bardzo dokładnym sprawdzeniu. Na szczęście miałem bardzo dobrą opinię u ludzi z którymi niegdyś pracowałem. Najgorzej ma taki, który pracował tylko w zlikwidowanych firmach!

  Odpowiedz
 • bzdety durnowate jakich swiat nie widzial(2014-10-28 01:02) Zgłoś naruszenie 10

  Durnowate bzdety. Kandydat do pracy powinien udowodnic, ze bedzie robic za 5 osob, od marketingu przez ksiegowosc, poprzez informatyke i grafike, na 5 etatach, za 1800 zł brutto. Wtedy pracodawca policzy sobie 5 x 1800 zł - 1 pensje, reszta zostaje dla pracodawcy, czysty zysk. Jesli podstarzaly, umordowany pracownik, niezaleznie od plci i wygladu, przekona ze bedzie charowac wiernie, lojalnie, za 5 pracownikow, i jeszcze kazdego dnia na koniec pracy pocaluje w reke swojego Pana na pozegnanie, to z pewnoscia dostanie wymarzony etat. Wszelkie rady dotyczazce "energicznego" "nownoczesnego" wygladu mozna sobie wsadzic... Dla prywatnego pracodawcy liczy sie tylko i wylacznie ZYSK. ZYSK, ZYSK. Pracownik musi go przekonac ze chce mala kase za ogromną prace. Tylko tyle.

  Odpowiedz
 • nika 67(2014-10-22 09:41) Zgłoś naruszenie 10

  Rady sa fantastyczne, ale nie do zastosowania dla pracowników fizycznych w wieku 50+. Zaden pracodawca poszukujący pracownika budowlanego lub sprzedawcy absolutnie nie przykłąda najmniejszej wagi do takich niuansów jak standardowe pytania rozmowy kwalifikacyjnej, kultura organizacji i "biznesowy wygląd". Niestety % udział osób o niskich kwalifikacjach jest w społeczeństwie dużo wyższy niż tych aspirujących do stanowisk umysłowych. Gdzie rady i wskazówki dla nich?

  Odpowiedz
 • ja(2014-10-22 12:10) Zgłoś naruszenie 00

  czy ci państwo z fotki też szukają pracy ???

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!