Tak w pracy zachowywać się nie należy

Nieporozumienia lub plotki mogą skutecznie zrujnować dobrą atmosferę w pracy. Zobacz, jakich zachowań powinieneś unikać jeśli nie chcesz by miejsce pracy zmieniło się w pole bitwy. Nieporozumienia lub plotki mogą skutecznie zrujnować dobrą atmosferę w pracy. Zobacz, jakich zachowań powinieneś unikać jeśli nie chcesz by miejsce pracy zmieniło się w pole bitwy.

praca, szef, firma

żródło: ShutterStock

Rozgrywki biurowe

Sympatie, antypatie i sprzeczne interesy w miejscu pracy potrafią być prawdziwie wybuchową mieszanką. Mieszanka ta jest szczególnie niebezpieczna gdy zbliża się okres, kiedy zapadają decyzje o awansach, podwyżkach, podziale premii. Na nieświadome dołączenie do jednej z rywalizujących grup narażeni są szczególnie nowi pracownicy, którzy nie zdążyli jeszcze rozeznać się w nieostrych liniach dzielących zespół, w którym przyszło im pracować. Nierzadko rywalizujące w pracy grupy skupiają się wokół swoich liderów (ludzie Iksińskiej, ludzie Igrekowskiego). W takiej sytuacji zaangażowanie się po którejś ze stron pociąga za sobą zarówno zyski, jak i straty. Zyskiem jest poczucie wspólnego interesu i racji w swojej grupie. Stratą jest niemal jednoczesne popadnięcie w konflikt z kolegami i koleżankami z innych grup. Trzecim wyjściem jest zachowywanie równego dystansu do każdej z rywalizujących biurowych frakcji. Wymaga to jednak sporego wysiłku i asertywności. Taka postawa pozwoli jednak zachować dobre relacje z wszystkimi osobami zatrudnionymi w biurze – choć równie dobrze można zostać biurowym outsiderem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!