Te nawyki mogą zaszkodzić twojej karierze

W żadnej branży nie da się osiągnąć sukcesu zawodowego bez pracy nad sobą, której celem jest wyeliminowanie wad i złych nawyków przeszkadzających w robieniu kariery. Jakich nawyków należy się pozbyć w pierwszej kolejności?

Facebook

żródło: ShutterStock

Klikanie w gniewie

Napięcia w pracy to sprawa powszechna i codzienna. Konflikt jest tak samo naturalnym stanem w zespole, jak współpraca. Dotyczy to zwłaszcza relacji na linii szef-pracownicy. Różnica zdań, ostra krytyka czy grube słowo jakie pada pod naszym adresem potrafią wzbudzić irytację. Po nerwowym dniu w pracy napięcie towarzyszy pracownikowi również po powrocie do domu. Zamiast jednak wyżalić się domownikom, wielu z nas coraz częściej wylewa żółć na Facebooku, naiwnie wierząc przy tym, że treść naszych wpisów dotrze jedynie do grona naszych znajomych. Tymczasem prywatność w erze mediów społecznościowych to pojęcie bardzo nieostre i trudno do końca kontrolować to, co dzieje się z treściami umieszczonymi w sieci. Żeby ustrzec się przed przykrymi konsekwencjami takich wpisów warto dwa razy zastanowić się, zanim podzielimy się emocjami z całym wirtualnym światem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!