« Powrót do artykułu

Polscy szefowie... nie potrafią kierować pracownikami?

Z raportu firmy doradczej Deloitte wynika, że po kryzysie gospodarczym na stanowiskach kierowniczych nie wystarczy już wiedza pozwalająca na osiąganie celów finansowych. Obecnie potrzebna jest też umiejętność kierowania ludźmi i współpraca firmy z otoczeniem, w którym działa.

szef, praca, spotkanie

żródło: ShutterStock

Z raportu firmy doradczej Deloitte wynika, że po kryzysie gospodarczym na stanowiskach kierowniczych nie wystarczy już wiedza pozwalająca na osiąganie celów finansowych.

statystyki

Komentarze (4)

 • czarny(2014-07-03 08:39) Zgłoś naruszenie 00

  Polscy pracodawcy potrafią jedynie szykanować i znęcać się nad pracownikami, a swój zakład pracy traktują jak prywatny folwark.

  Odpowiedz
 • 30% pynsyji idzie na zus.us w komin(2014-07-03 09:59) Zgłoś naruszenie 00

  nie trzeba robić raport€ow
  aby stwierdzić że tak jest
  także w budżetówce - gdzie szef
  jest derektorem...

  Odpowiedz
 • MoJe(2014-07-03 11:49) Zgłoś naruszenie 00

  Wiekopomne "odkrycie" Deloitte! Któż by przypuszczał, że polskim menedżerom brakuje umiejętności kierowania ludźmi?;-)

  Odpowiedz
 • bezrobotny(2014-07-04 10:25) Zgłoś naruszenie 00

  Ech, tak się złożyło, że od początku roku jestem bezrobotny i pomimo usilnych starań nie mogę znaleźć pracy. Wcześniej pracowałem w Polsce, ale u szwedzkiego pracodawcy jako dyrektor oddziału. Powiem tak, zderzenie z polskimi pracodawcami i managerami w trakcie rozmów o pracę było małym szokiem. No bo jak to, żeby pytać o możliwość rozwoju w firmie i podnoszenie swoich kwalifikacji? Po jednej z takich rozmów usłyszałem, że spełniam kryteria pracodawcy, ale oni mają wrażenie, że ja popracuję jedynie kilka miesięcy i odejdę. To po co bym aplikował??
  Kolejny z potencjalnych pracodawców - jedna z największych polskich firm informatycznych. Manager na moje pytania o rozwój, możliwości awansu, o atmosferę w pracy i co czyni z ich firmy dobrego pracodawcę to się spocił, jakby sam był kandydatem. Niepojęte. W Polsce widzę najlepiej przyjąć pracę, najlepiej za małe wynagrodzenie, pracować jak najlepiej się może i nic więcej. O nic nie pytać, nic nie wymagać. Także potwierdzam tezy zawarte w artykule i nie dziwię się, że Polskie firmy mają problem ze znalezieniem specjalistów. Kochani koledzy managerowie, więcej szkoleń z umiejętności miękkich i empatii.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!