Dzień Kolumba, Dzień Przybycia Hindusów, Dzień Marynarki Wojennej - czyli co świętuje się na świecie

Trzech Króli, majówka, Zielone Świątki - Polacy lubią dni ustawowo wolne od pracy, które pozwalają na przedłużanie weekendów. Świętować lubią jednak również mieszkańcy innych państw świata.

Mapa Niemiec na tle banknotów euro

żródło: ShutterStock

Niemcy

U naszych zachodnich sąsiadów kalendarz dni wolnych od pracy otwiera pierwszy dzień nowego roku i święto Trzech Króli (tak samo jak w Polsce). Wiosną wszystkie niemieckie landy respektują także święta wielkanocne (wolne w Wielki Piątek oraz w Wielką Niedzielę i Poniedziałek). W maju prócz 1 maja (święto pracy) wolny od pracy jest także dzień Wniebowstąpienia Pańskiego. W czerwcu Niemcy nie pracują w poniedziałek po Zielonych Świątkach oraz w Boże Ciało. W sierpniu dniem wolnym jest 15 sierpnia (Wniebowzięcie NMP).

3 października Niemcy obchodzą swoje święto narodowe – Zjednoczenie Niemiec (Tag der Deutschen Einheit). 3 października 1990 roku weszło w życie porozumienie zawarte podczas moskiewskiej konferencji 2+4. W jego wyniku wschodnie landy NRD wraz z Berlinem Zachodni zostały włączone do RFN.

Kalendarz niemieckich dni wolnych zamyka święto Wszystkich Świętych oraz dwa dni świąt Bożego Narodzenia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki