Komu w przyszłości nie grozi bezrobocie?

Co studiować, by po zakończeniu nauki odnaleźć się na rynku pracy? A może - jeśli w twoim zawodzie trudno o pracę - warto się przekwalifikować? Trudno przewidzieć jak będzie wyglądać rynek pracy za 5 czy 10 lat. Są jednak zawody, których przedstawiciele o zatrudnienie w najbliższym czasie martwić się raczej nie powinni. 

Laptopy Apple. Fot. Flickr/raneko

żródło: Inne

Inne zawody z branży IT

Na programistach świat IT się jednak nie kończy. Dla przykładu: serwisowanie sprzętu komputerowego nie wymaga znajomości języka programowania, a na brak klientów w tym fachu narzekać nie można. Na brak pracy nie będą narzekać także graficy komputerowi. Wiele etatów czeka również na osoby, które na pozycji administratorów opiekują się całokształtem kwestii IT w firmach i urzędach. Wiele zadań webmasterów, którzy zajmują się projektowaniem i wykonywaniem stron internetowych, także nie wymaga wiedzy z zakresu programowanie. Warto zastanowić się także nad rolą testera oprogramowania albo analityka systemów typu big data, czyli systemów, które przetwarzają dla dużych instytucji ogromne ilości informacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!