Komu w przyszłości nie grozi bezrobocie?

Co studiować, by po zakończeniu nauki odnaleźć się na rynku pracy? A może - jeśli w twoim zawodzie trudno o pracę - warto się przekwalifikować? Trudno przewidzieć jak będzie wyglądać rynek pracy za 5 czy 10 lat. Są jednak zawody, których przedstawiciele o zatrudnienie w najbliższym czasie martwić się raczej nie powinni. 

Komputer

żródło: ShutterStock

Programista

To ekstraklasa w świecie IT. Doświadczenie i znajomość języka Python, C++ czy Java jest - i jeszcze długo będzie - furtką do kariery. Na niższych stanowiskach w tej branży ważniejsze w tym zawodzie jest to, co umiesz, a nie to, jakie studia czy kursy ukończyłeś (dyplomy i certyfikaty przydadzą się jednak jeśli myślisz o kierowniczym stanowisku w branży). Zawód nie jest oczywiście jednolity, mieści się w nim wiele specjalizacji (programista webowy, aplikacji, systemów), w dodatku profesja ta cały czas ewoluuje. To ostatnie jest jednak dla programistów optymistyczne – fakt, że komputery przebojem wdzierają się do kolejnych dziedzin życia sprawia, że o popyt na programistów można w najbliższym czasie być spokojnym.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!