Chcesz zmienić pracę? Zobacz jak zrobić to dobrze

Czasem zmiana pracy jest konieczna, lepiej jednak, gdy jest to działanie przemyślane i zaplanowane. Jak więc należy zmieniać pracę w mądry sposób?

praca, zespół, team, projekt

żródło: ShutterStock

Nie pal za sobą mostów

Emocje nie są dobrym doradcą. Nieporozumienia i konflikty to normalny stan relacji w pracy, które przeplatane są przeważającymi zazwyczaj okresami współpracy i zgody. Osobiste animozje i dawne spory warto na bieżąco odkładać w niepamięć i wyjaśniać. Na pewno nie warto uzewnętrzniać zadawnionych pretensji w postaci wymiany obraźliwych epitetów z szefem lub współpracownikami w momencie rozstawania się z pracodawcą. Tym bardziej nie zalecane jest obrażanie się na firmę, z której odchodzimy. Warto zawsze pamiętać, że dawne znajomości mogą okazać się w przyszłości cenne i potrzebne w przyszłości.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • kansa(2015-06-05 14:13) Zgłoś naruszenie 02

    Coach mi pomógł, to nie było proste, bo sama nie wiedziałam co robić, ale ostatecznie pracę zmieniłam - treningi z Joanną Konieczną wiele spraw mi uzmysłowiły. O wielu kwestiach zmieniłam zdanie i jednak jestem teraz inną osobą - szukam pomysłów na nowe życie, rozwijam się i liczę, że to przyniesie efekty!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!