Chcesz zmienić pracę? Zobacz jak zrobić to dobrze

Czasem zmiana pracy jest konieczna, lepiej jednak, gdy jest to działanie przemyślane i zaplanowane. Jak więc należy zmieniać pracę w mądry sposób?

networking

żródło: ShutterStock

Znajomości

Dobrze rozumiane znajomości i kontakty są niezbędne na każdym etapie kariery. Nie chodzi tu o „załatwianie” posady bez podstaw merytorycznych - raczej o budowanie sieci kontaktów z ludźmi, którzy wykonują już zawód, jaki my chcemy dopiero wykonywać.

Ważne jest, by przy zawieraniu znajomości zawodowych zachować naturalność - bez sztucznych rozmów i gestów, które grożą popadnięciem w śmieszność. Zasada jest tu intuicyjnie prosta: by dołączyć do nowych kręgów, trzeba dać się poznać i zaangażować - np. na forach internetowych, serwisach społecznościowych oraz – a właściwie przede wszystkim – w czasie wydarzeń skupiających ludzi, których chcemy poznać.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • kansa(2015-06-05 14:13) Zgłoś naruszenie 02

    Coach mi pomógł, to nie było proste, bo sama nie wiedziałam co robić, ale ostatecznie pracę zmieniłam - treningi z Joanną Konieczną wiele spraw mi uzmysłowiły. O wielu kwestiach zmieniłam zdanie i jednak jestem teraz inną osobą - szukam pomysłów na nowe życie, rozwijam się i liczę, że to przyniesie efekty!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!