Chcesz zmienić pracę? Zobacz jak zrobić to dobrze

Czasem zmiana pracy jest konieczna, lepiej jednak, gdy jest to działanie przemyślane i zaplanowane. Jak więc należy zmieniać pracę w mądry sposób?

urzędnik, biuro, praca, podatki,

żródło: ShutterStock

Co lubisz robić?

Jeśli w pracy wykonujesz zadania, które lubisz – nie zmieniaj tego i rób nadal to, co daje ci satysfakcję. Przysłowie mówi: „Znajdź pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani dnia w życiu”. Jeśli coś lubisz robić to niemal na pewno jesteś lub będziesz w tym dobry. Jeśli więc twoja obecna praca nie sprawia ci przyjemności – czas poszukać w sobie tego, co naprawdę lubisz. Jak? Zadaj sobie trzy pytania i odpowiedzi spisz na kartce. Pytania jakie trzeba sobie zadać to: Co lubię robić? Co umiem robić? Co mogę robić? Żeby sobie uświadomić, co lubisz – przypomnij sobie sytuacje, kiedy byłeś zadowolony z siebie (także poza pracą zawodową). Pytanie o to, co umiesz robić potraktuj szeroko – pomyśl także o tym, co robisz w ramach hobby, poza pracą. Pytanie o to co możesz robić ma pomóc zdać sobie sprawę ze swoich ograniczeń i zobowiązań (np. prywatnych, rodzinnych, zdrowotnych), które zawężą pole realnie możliwej zmiany zawodowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • kansa(2015-06-05 14:13) Zgłoś naruszenie 02

    Coach mi pomógł, to nie było proste, bo sama nie wiedziałam co robić, ale ostatecznie pracę zmieniłam - treningi z Joanną Konieczną wiele spraw mi uzmysłowiły. O wielu kwestiach zmieniłam zdanie i jednak jestem teraz inną osobą - szukam pomysłów na nowe życie, rozwijam się i liczę, że to przyniesie efekty!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!