Zawody przyszłości. Czy twój wnuk zostanie programistą inteligentnego kurzu?

Specjaliści rynku pracy przekonują, że zawody, które będziemy wykonywać za dwie, trzy dekady, w dużej mierze dziś... jeszcze nie istnieją. XXI wiek dopiero się rozpoczął i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dekadach czekają nas duże zmiany na rynku pracy. Sprawdźcie o jakie zawody mogą ubiegać się wasze dzieci i wnuki.

zboże, pszenica

żródło: ShutterStock

Rolnik upraw pionowych

W szwedzkim mieście Linkoeping od dwóch lat jest budowany pierwszy na świecie wieżowiec do pionowej uprawy roślin. Ma on być 3-krotnie wydajniejszy od upraw tradycyjnych, czyli poziomych. Na każdej kondygnacji budynku będą zamontowane elementy mocowania pola uprawnego w kształcie spirali. Uprawa 15 różnych roślin będzie maksymalnie wykorzystywać nasłonecznienie w ciągu dnia.

Futurystka? Może konieczność. Zaludnienie Ziemi i znaczne już rozmiary eksploatacji pól uprawnych powodują, że nadchodzące dekady przyniosą z pewnością dalszy rozwój technologii nakierowanych na osiąganie celów ekologicznych. Zielona branża będzie potrzebowała nie tyle rolników, co operatorów systemów sterowanych komputerowo.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • magier(2018-01-19 09:54) Zgłoś naruszenie 10

    Uważam, że programowanie to jeden z pewniejszych zawodów jeśli chodzi o zarobki i zatrudnienie. Żałuję, że sam tak późno się za to wziąłem i dopiero po kilku latach zacząłem robić kursy na eduwebie żeby ogarnąć podstawy. Jestem dopiero juniorem a jakbym od razu po ogólniaku zaczął to dużo dalej bym zaszedł. No nic mówi sie trudno, lepiej późno niż wcale.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!