Zawody przyszłości. Czy twój wnuk zostanie programistą inteligentnego kurzu?

Specjaliści rynku pracy przekonują, że zawody, które będziemy wykonywać za dwie, trzy dekady, w dużej mierze dziś... jeszcze nie istnieją. XXI wiek dopiero się rozpoczął i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dekadach czekają nas duże zmiany na rynku pracy. Sprawdźcie o jakie zawody mogą ubiegać się wasze dzieci i wnuki.

Geny

żródło: ShutterStock

Nanomedyk

Przedrostek „nano” rozpala wyobraźnię naukowców na całym świecie. W laboratoriach supernowoczesne urządzenia podglądają i modyfikują życie na poziomie komórek i cząsteczek – w dotychczasowych dziejach ludzkości nikt w tak głębokie zakamarki jeszcze nie zaglądał. Badacze i biznesmeni poszukują metod na zastosowanie zmodyfikowanych nanostruktur w diagnostyce i leczeniu ludzkich chorób. Specjaliści z zakresu nanotechnologii albo nanobiotechnologii stają się coraz bardziej poszukiwanymi pracownikami. Branża badań nanostruktur może liczyć w najbliższym czasie na stabilne finansowanie z rządowych funduszy badawczych, które z pewnością zostaną zwiększone, jeśli za licznymi badaniami pójdą sukcesy i konkretne zastosowania nanostruktur w medycynie.

Nanomedycyna może zrewolucjonizować klasyczne dziś metody postępowania z chorobami, na które dziś skuteczny lek jeszcze nie istnieje. Ale takie spektakularne przełomy wymagają pracy tysięcy specjalistów na całym świecie. Pracy nanomedykom na pewno nie zabraknie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • magier(2018-01-19 09:54) Zgłoś naruszenie 10

    Uważam, że programowanie to jeden z pewniejszych zawodów jeśli chodzi o zarobki i zatrudnienie. Żałuję, że sam tak późno się za to wziąłem i dopiero po kilku latach zacząłem robić kursy na eduwebie żeby ogarnąć podstawy. Jestem dopiero juniorem a jakbym od razu po ogólniaku zaczął to dużo dalej bym zaszedł. No nic mówi sie trudno, lepiej późno niż wcale.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!