« Powrót do artykułu

Coaching – czyli jak pomóc swojej karierze

Zyskujący na popularności coaching to sposób na rozwój kariery zawodowej - pomaga precyzyjnie wyznaczyć sobie cele i wskazać oczekiwane efekty pracy. Coaching bazuje na metodach psychologicznych, które koncentrują się na wnętrzu człowieka i jego umiejętnościach w zakresie rozwiązywania problemów, samorozwoju i osiągania postawionych sobie celów.

praca, zespół, team, projekt

żródło: ShutterStock

Zawód coacha w Polsce nie jest regulowany przepisami prawa - jednak zabiegające o dobrą reputację tej profesji organizacje coachów mają własne systemy szkoleń, certyfikacji i kodeksy etyczne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • Wk...ny Polak(2014-05-19 20:34) Zgłoś naruszenie 00

  Tak, a najwięcej pomoże coach, który z braku możliwości podjęcia pracy, (szczególnie po różnych -logiach), robi podyplomówkę z coachingu, na jednej z wielu "szkół wyższych" i próbuje wejść na rynek, zbijając cenę do 30,00 za sesję, będąc na garnuszku u "starych".
  Zastanów się jak pomoże Ci coach 20-paroletni (nawet po dwóch fakultetach), który sam potrzebuje pomocy na początku drogi zawodowej, bo póki co jest naszpikowany wiedzą teoretyczną, akademicką i nakręcony marketingiem.

  Odpowiedz
 • midika(2015-06-30 13:39) Zgłoś naruszenie 00

  Powiem tak... sama miałam spore problemy z normalnością, z karierą, z podejściem do życia. W coachów nie wierzyłam, ale to właśnie spotkania z Jaonną Konieczną wiele we mnie zmieniły. Poznałam innych ludzi, podobnych do mnie, wiele w swoim życiu zmieniłam. jeśli chodzi o takie kwestie to coachów zdecydowanie polecam.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!