Te polskie miasta musisz zobaczyć w 2014 roku

Portal TripAdvisor zebrał opinie turystów z całego świata, którzy wybrali 10 najlepszych turystycznych miast w Polsce. Zobaczcie, które polskie miasta cieszą się największą popularnością w 2014 roku.

Kraków

żródło: ShutterStock

Kraków – miasto w południowej Polsce, położone nad Wisłą. Jedno z największych i najstarszych miast kraju, o wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Miasto owiane legendą, tam gdzie czas płynie inaczej i gdzie każda chwila staje się historią. Przez wieki Kraków był stolicą Polski, siedzibą królów, przyciągającą wielkich uczonych i artystów z całego świata. To ich talentom i wyobraźni zawdzięczamy bogatą spuściznę unikalnych zabytków historycznych odzwierciedlających najważniejsze kierunki w kulturze europejskiej. Najważniejsze zabytki Krakowa: Zamek Królewski na Wawelu, Katedra Wawelska, Rynek Główny i Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kościół Mariacki, Barbakan, Planty, Kazimierz oraz Kopiec Kościuszki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!