Starasz się o podwyżkę? Oto kilka dobrych rad

Na początek zła wiadomość: nie ma stuprocentowo skutecznego sposobu na wywalczenie podwyżki lub awansu u pracodawcy. Nie znaczy to jednak, że nie warto spróbować. Sprawdź co zwiększy twoje szanse na zakończenie trudnej rozmowy z szefem sukcesem.

praca, szef, rekrutacja, CV

żródło: ShutterStock

Lepsze kwalifikacje to lepsza pozycja

Żeby przygotować sobie silną kartę przetargową i mocne argumenty do rozmowy o awansie i podwyżce, warto wcześniej zainwestować w podniesienie swoich kwalifikacji. Jeśli jesteś szeregowym pracownikiem, a chcesz zostać członkiem kadry zarządzającej, dobrym pomysłem będzie ukończenie podyplomowych studiów z zakresu zarządzania. W każdym przypadku musisz określić jakich kompetencji ci brakuje – a następnie znaleźć kurs, szkolenie lub studia, które uzupełnią twoje kwalifikacje. Dodatkowym argumentem w rozmowie o podwyżce lub awansie będzie wykazanie na konkretnych liczbach, że po podniesieniu kwalifikacji twoje wyniki przekładają się na dobrą kondycję firmy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!