Rozmowa kwalifikacyjna? Większość tych pytań na pewno usłyszysz

Rozmowa kwalifikacyjna – czyli moment, w którym decyduje się nasze być, albo nie być w nowym miejscu pracy. Jeśli jesteśmy do takiej rozmowy dobrze przygotowani - mamy szansę na zatrudnienie. A do rozmowy kwalifikacyjnej można się przygotować, ponieważ rekrutujący – niezależnie od branży – często zadają starającemu się o pracę te same pytania. Przedstawiamy więc krótką ściągawkę dla starających się o pracę - 10 pytań najczęściej zadawanych kandydatom w czasie rozmowy kwalifikacyjnej według portalu About.com.

praca, człowiek

żródło: ShutterStock

Opisz trudną sytuację lub projekt w pracy i sposób, w jaki sobie z tym poradziłeś.

Możemy mieć trudność, żeby w odpowiedzi na takie pytanie, szybko przypomnieć sobie taką sytuację. Dlatego przygotowanie się do takiego pytania jest nieodzowne, jeśli nie chcemy zostać zaskoczeni. Ważną wskazówką jest to by opowiedziana sytuacja miała pozytywny wydźwięk - tak by rozmówca zapamiętał, że opisana historia zakończyła się pomyślnie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!