Rozmowa kwalifikacyjna? Większość tych pytań na pewno usłyszysz

Rozmowa kwalifikacyjna – czyli moment, w którym decyduje się nasze być, albo nie być w nowym miejscu pracy. Jeśli jesteśmy do takiej rozmowy dobrze przygotowani - mamy szansę na zatrudnienie. A do rozmowy kwalifikacyjnej można się przygotować, ponieważ rekrutujący – niezależnie od branży – często zadają starającemu się o pracę te same pytania. Przedstawiamy więc krótką ściągawkę dla starających się o pracę - 10 pytań najczęściej zadawanych kandydatom w czasie rozmowy kwalifikacyjnej według portalu About.com.

Praca

żródło: ShutterStock

Co jest twoją słabą stroną?

To nieco trudniejsze pytanie. Istnieją przynajmniej trzy drogi wyjścia. Pierwszym sposobem jest wymienienie słabej strony, która nie stawia pod znakiem zapytania zdolności do wykonywania zadań na danym stanowisku.

Inną strategią jest wspomnienie o swojej słabej stronie i jednoczesne zaznaczenie sposobu, w jaki radzisz sobie z tym w pracy. Jeśli przykładowo jesteś perfekcjonistą i trzy razy na godzinę sprawdzasz wyniki pracy, możesz zarazem dodać, że nie powoduje to nigdy opóźnień.

Trzecim sposobem jest obrócenie wady w zaletę. Przykładowo jeśli zdarza ci się poświęcać jednemu zadaniu zbyt dużo czasu, wówczas możesz dodać, że dzięki temu nierzadko osiągane wyniki stają się jeszcze lepsze.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!