Rozmowa kwalifikacyjna? Większość tych pytań na pewno usłyszysz

Rozmowa kwalifikacyjna – czyli moment, w którym decyduje się nasze być, albo nie być w nowym miejscu pracy. Jeśli jesteśmy do takiej rozmowy dobrze przygotowani - mamy szansę na zatrudnienie. A do rozmowy kwalifikacyjnej można się przygotować, ponieważ rekrutujący – niezależnie od branży – często zadają starającemu się o pracę te same pytania. Przedstawiamy więc krótką ściągawkę dla starających się o pracę - 10 pytań najczęściej zadawanych kandydatom w czasie rozmowy kwalifikacyjnej według portalu About.com.

Praca

żródło: ShutterStock

Co jest twoją silną stroną?

Pytanie o silne strony jest jednym z łatwiejszych na rozmowie o pracę i jednocześnie szansą, aby przekonać rozmówcę do swojej kandydatury. Na pewno nie warto wyliczyć jednym tchem zalet, które – jak sądzisz - rozmówca chce usłyszeć (staranny, kreatywny, punktualny, z inicjatywą, itd.). W odpowiedzi na pytanie o silne strony warto skupić się na jednym, dwóch lub trzech cechach i opisać je. Koniecznie powinny być to cechy, które mają znaczenie w pracy, o którą się ubiegasz. Najlepiej poprzeć każdą cechę przykładem, np. „Z łatwością nawiązuję nowe kontakty. Przez dwa lata zajmowałem się z powodzeniem tworzeniem sieci kontaktów handlowych dla producenta mebli.”. Przed rozmową warto jeszcze raz uważnie przeczytać ogłoszenie o pracę i zastanowić się, jakie zalety możemy w niej wykorzystać.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!