« Powrót do artykułu

Czasem praca na L-4 jest możliwa

Jestem zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Niedawno miałem wypadek, w związku z czym przebywam na zwolnieniu lekarskim. Jednocześnie zaproponowano mi dodatkową pracę na umowę o dzieło, która nie wymaga ode mnie wychodzenia z domu – pisze pan Henryk. – Chciałbym się jej podjąć, ale nie wiem, czy wówczas pracodawca nie będzie mógł mnie zwolnić. Czy mogę pracować, będąc na zwolnieniu? – pyta czytelnik.

Pracownik, choroba

żródło: ShutterStock

Jeśli pracodawca zdecyduje się na ostateczne rozwiązanie, musi udowodnić, że zachowanie pracownika było faktycznie ciężkim naruszeniem jego obowiązków.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • czytelniczka Mariola(2014-02-15 10:02) Zgłoś naruszenie 00

  Nie narzekajcie na nasz Kraj. Spekulantów jest bardzo dużo , a my za to wszystko płacimy. Mam znajomego alkoholika , który właśnie tak wykorzystywał ZUZ. Ciągle był chory , aż go przyłapali. I do kogo te pretensje.

  Odpowiedz
 • Lex61(2014-02-14 10:43) Zgłoś naruszenie 00

  Relatywizm w interpretacji prawa jest przerażający. Sąd pracy w Gdańsku skazał mnie na 5 - letnie ( jak dotychczas ) bezrobocie uznając , że moje okazjonalne wizyty w zakładzie pracy ( np. po odbiór uposażenia czy prywatnych rzeczy z pokoju ) podczas wielomiesięcznego zwolnienia lekarskiego ( mogłem chodzić ) w pełni uzasadniają zwolnienie dyscyplinarne.Orzecznictwo wprawdzie podaje przykłady bezkarnego uczestnictwa w wycieczkach zagranicznych czy zawodach sportowych w ramach L 4 ,ale sąd tej argumentacji nie uznał.Kasacji tez nie przyjęto.Podobno kara dyscyplinarna ulega zatarciu po roku nienagannej pracy.Jako bezrobotny nie mam takiej możliwości.

  Odpowiedz
 • Iza(2014-02-14 11:00) Zgłoś naruszenie 00

  Nic dodać nic ująć!!! Polskie prawo, polska sprawiedliwość!!! Inaczej ,, co wolno wojewodzie to nie Tobie s...e''.

  Ile czasu jeszcze będzie trwać ta obłuda w Polsce???!!!

  Odpowiedz
 • jac(2014-02-14 11:31) Zgłoś naruszenie 00

  co za ... kraj. :(:(

  Odpowiedz
 • pa pa(2014-02-14 19:00) Zgłoś naruszenie 00

  Nie trzeba było zabierać babci dowodu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!