Jakie zmiany czekają mundurowych w 2014 roku

Mundurowych w 2014 roku czekają raczej negatywne zmiany - zasiłki chorobowe zmniejszą się o 20 proc. i będą musieli dostarczać zwolnienia lekarskie tak jak inni pracownicy. Z drugiej zaś strony mogą też liczyć na ekwiwalenty pieniężne za niewykorzystany urlop i  ubiegać się o emerytalne zaległości.

Szpital, podatki

żródło: ShutterStock

Mniejsze zasiłki chorobowe mundurowych

Najbardziej bolesne dla funkcjonariuszy służb mundurowych będą niższe zasiłki chorobowe.

Żołnierze zawodowi, policjanci, strażacy, pogranicznicy oraz inni funkcjonariusze będą bowiem otrzymywać 80 proc. uposażenia za czas pobytu na zwolnieniu lekarskim.

Obniżone kwoty zostaną wypłacone m.in. osobom, które opiekowały się chorym dzieckiem lub członkiem rodziny. Jednocześnie przyjęta ustawa zakłada, że środki finansowe uzyskane z tytułu zmniejszenia uposażeń policjantów w okresie przebywania na zwolnieniu lekarskim będą w całości przeznaczone na nagrody za wykonywanie zadań służbowych w zastępstwie nieobecnych policjantów. Trafią one bezpośrednio na fundusz nagród i zapomóg.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • primo(2014-09-25 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    a to ciekawe bo kilka miesięcy już minęło a żadnych nagród i premii nie otrzymaliśmy . A może ci na górze dostali

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!